Як відремонтувати телевізор.

Щоб відремонтувати телевізор , найкраще, звичайно, віднести його до майстерні. Але якщо ви цікавитеся технікою і у вас є досвід роботи з високою напругою, то ви можете усунути несправність самостійно.
Інструкція
1
Почніть з очищення телевізор а. Відкрийте задню кришку корпусу і за допомогою м'якої кисті і спеціального пилососа очистіть внутрішні поверхні корпусу, кінескопа і плати.
2
Уважно огляньте плату і розташовані на ній елементи. Якщо ви виявили роздувся або лопнули конденсатори, обігравши резистори або транзистори, то проблема саме в них. Перепаять ці елементи.
3
Якщо ви виявили, що кінескоп став мутно-білястим, це означає, що сталася втрата вакууму і відремонтувати телевізор можна, тільки замінивши кінескоп.
4
Якщо видимих пошкоджень немає, перевірте працездатність блоку живлення. Спочатку вимкніть навантаження (вихідний каскад рядкової розгортки) і підключіть замість цього лампу розжарювання (до 100 Вт). Якщо лампа спалахнула і згасла, значить блок живлення справний. Увімкніть його і заміряйте вольтметром напругу на навантаженні. Подивіться на платі, чи є біля блоку живлення резистор вихідної напруги. Напруга не повинна перевищувати 110-150 В. Якщо напруга вище, перевірте цілісність елементів первинної ланцюга блоку, а також ланцюг зворотного зв'язку. Перевірте і конденсатори, так як при висиханні їх ємність значно зменшується.
5
Перевірте з'єднання в ланцюзі живлення рядкової розгортки. Підключіть лампу розжарювання (замість запобіжника). Якщо вона спалахнула і згасла, все в порядку. Якщо ж вона горить, переконайтеся в справності вихідного транзистора. Якщо ж він справний і всі імпульси є, перевірте рядковий трансформатор і рядкові відхиляючі котушки.
6
Перевірте кадрову розгортку (якщо на екрані видно тільки горизонтальна смуга). Перевірте живлення задає генератора і вихідного каскаду. Перевірте випрямний діод і мікросхему кадрової розгортки.
7
Перевірте всі ланцюги живлення кінескопа. Іноді обрив можна знайти поруч з висновком. Видаліть гарячим паяльником частина епоксидної смоли з виведення і усуньте обрив, після чого знову залийте це місце смолою.
8
Перевірте радіоканал, видеоусилитель і блок кольоровості телевізор а. Перевірте блок управління. Зверніть увагу: при його ремонті необхідно користуватися схемою або довідковими матеріалами, так як кожна модель телевізор а має свої нюанси при управлінні. Знайти такі матеріали можна в інтернеті.