Як розрахувати кабель. Як розрахувати необхідну електричну потужність квартири.

Монтажу електричної проводки в квартирі або будинку завжди передують певні розрахунки. Адже від перетину кабелю і матеріалу, з якого він виготовлений, залежить безперебійна робота побутових електричних приладів, якість освітлення.
Вам знадобиться
  • - папір
  • - олівець
  • - калькулятор
  • - рулетка
Інструкція
1
Перш ніж підібрати кабель і його перетин, необхідно розрахувати навантаження на мережу. Для цього підсумуйте потужність усіх побутових і освітлювальних приладів, а потім розділіть на напругу в мережі. Як правило, за вихідне приймається показник 220 В, але при незначних коливаннях в мережі переважніше проводити розрахунки, засновані на фактичних даних.
2
За силою струму, отриманої в результаті поділу, визначте перетин електричного кабелю (чи достатньо його потужності для нормального функціонування системи електропостачання, без перевантажень). Так, для мідного кабелю перетином 0,5 квадратних міліметра допустиме навантаження 11 ампер. Розрахувати кабель (оптимальний діаметр) можна, використовуючи спеціальні таблиці.
3
Після того як ви розрахували навантаження і визначили силу струму, різновид кабелю, визначте потужність автоматичних запобіжників. Бажано, щоб у автоматів залишався деякий запас - на той випадок, якщо виникне необхідність включити всі побутові і освітлювальні прилади одночасно.
4
Промерьте рулеткою необхідну довжину кабелю. Всі необхідні заміри проводите за тією ж схемою, за якою планується прокладати електропроводку. Кабель необхідно купувати з деяким запасом. При монтажі електричної проводки силові кабелі упаковуються в гофровану трубу. Тому разом з кабелем слід купувати такий же метраж такої ізоляції.
Зверніть увагу
Розраховувати кабель слід, орієнтуючись на максимально можливе навантаження в мережі. Проводка повинна витримувати сумарну потужність всіх електричних приладів, які є в будинку. Навіть якщо ймовірність того, що вони коли-небудь будуть включені одночасно, дорівнює нулю.
Корисна порада
Фахівці рекомендують купувати мідний кабель, тому що він відрізняється від інших видів хорошою електропровідністю і високим показником міцності, що продовжує термін його експлуатації.
У багатьох людей часто виникає питання щодо розрахунку електрики будинку. Особливо актуальним він виглядає, коли ремонт у квартирі вже добігає кінця і гроші, що залишаються в запасі, вже закінчується. Як правило, багато дбайливі господарі хочуть зробити самі, здавалося б, досить просту роботу, але при цьому або не продумують, або просто забувають врахувати ряд важливих чинників.
Вам знадобиться
  • рулетка, таблиця залежності перетину провідника від струму, по ньому протікає
Інструкція
1
Отже, з чого ж слід починати свої розрахунки? У першу чергу необхідно продумати, в якій кількості і де саме у вас будуть розташовуватися електропобутові прилади, а також, який споживаної потужністю вони в сукупності володіють. Як правило, цю інформацію ви можете почерпнути на його корпусі, з технічної документації, що йде в супроводі до самому електричному приладу, або інтернету.
2
Порахувавши сумарну потужність електрообладнання, далі вам необхідно зробити розрахунок струмів, які воно споживає. Так як стандартним напругою, що підводиться до будь-якій квартирі або будинку, є 220 В змінної напруги, то виходячи із закону Ома з наступної формули легко вирахувати необхідну вам величину: I = P/U (A).
3
Отримавши необхідну інформацію, вам залишається визначитися з типом, перетином і довжиною кабелю, щоб справити його прокладку від точки споживання (розетки або лампочки), до вашого розподільного щитка.
4
Останнім етапом з розрахунку електрики є підбір автоматичних вимикачів, які будуть встановлені в розподільчому щитку. В принципі, для побутових потреб вам цілком підійдуть однополюсні автомати. Необхідний номінал визначається за тим же принципом, що і перетин кабелю, але в даному випадку не варто брати занадто великий запас по струму. Це може призвести до того, що ваш автомат не відключиться під час виникнення пошкодження вашої електричної мережі, так як його робочий струм буде більше, що виник в проводці. В результаті можливе пошкодження або повний вихід з ладу електропобутового приладу.
Зверніть увагу
Для приладів з підвищеним споживанням потужності (кондиціонер, пральна машинка) слід прокладати окремий кабель або проводу, а також встановлювати індивідуальний автомат.
Корисна порада
Варто відзначити наступний факт: завжди необхідно вибирати переріз кабелів по відношенню до струмів, які будуть по ним протікати з деяким запасом. По-перше, це запобіжить передчасне старіння кабелю, а, по-друге, дозволить без особливої побоювання поставити ще один або декілька приладів. Прокладку кабелів бажано здійснювати в гофрованої трубці, яка дозволить їх захистити як від води, так і різних механічних впливів.