Як перевірити газовий лічильник. Як знімаються показання лічильника по газу.

Повірку і ремонт приладів обліку газу проводять спеціалізовані служби, які мають все необхідне обладнання для проведення такого роду робіт та ліцензії. Показання лічильників , які не пройшли повірку, вважаються недійсними.
Вам знадобиться
  • - паспорт на газовий лічильник
  • - лупа
  • - технічна документація
Інструкція
1
Уточніть в газовій службі, яка обслуговує ваше домобудівництво, періодичність обов'язкової повірки приладів обліку. Як правило, для роторних моделей лічильників газу вона проводиться один раз за п'ять років, для мембранних аналогів рідше - кожні вісім років.
2
Подивіться дату останньої повірки лічильника газу. Вона повинна бути вказана в паспорті на прилад обліку. Рік та квартал можна визначити і по клейму на пломбі, використовуючи лупу. У тому випадку, якщо відведений для цього термін закінчується, повідомте газову службу про необхідність проведення повірки приладу обліку. Це необхідно, тому що розкрити пломбу можуть тільки представники уповноважених органів. У разі, якщо повірка ініціюється районними газопостачальними підрозділами, вони повинні повідомити про це абонента письмово за тиждень.
3
Після того як ви зробили заявку в районний філія міськгазу або отримали відповідне повідомлення з цього відомства, його співробітники повинні розкрити пломбу з приладу обліку, демонтувати лічильник і скласти акт. Сам прилад обліку передається споживачеві для проведення повірки. Процедуру повірки та ремонту (якщо є така необхідність) абонент оплачує самостійно.
4
Надайте акт, виданий метрологічною службою, що здійснювала перевірку, в газову службу. Протягом двох днів після надання документа її представники повинні встановити газовий лічильник на місце і опломбувати. Послуги з демонтажу та монтажу приладів обліку проводяться за рахунок держави, тобто надаються абонентам безкоштовно.
Зверніть увагу
Тривалість державної повірки приладів обліку в метрологічних лабораторіях не повинна перевищувати діб. Термін може бути більше лише в тому випадку, якщо газовий лічильник потребує ремонту.
Корисна порада
Якщо споживач не отримував повідомлень з газової служби про необхідність повірки газового лічильника, а її термін закінчився, необхідно відразу ж поставити до відома районна філія. Краще це робити в письмовій формі і в двох примірниках, один з яких повинен завізувати відповідальний співробітник, який прийняв заяву до розгляду.
Тарифи на користування різними побутовими послугами підвищуються - і природний газ, який підведений до більшості багатоквартирних будинків, не є винятком із дорожчаючих ресурсів. Зекономити кошти, які ви витрачаєте на газ, можна шляхом установки газового лічильника в своїй квартирі. У цій статті ми розповімо, як проходить процедура установки лічильника в звичайному багатоквартирному будинку.
Інструкція
1
Для початку зверніться до керуючої компанії за місцем проживання, щоб отримати згоду на установку нового газового обладнання. Вирушайте з підписаним дозволом до районного газовий пункт, щоб вам надали проект газового обладнання та технічні умови, необхідні для установки лічильника.
2
Потім замовте новий проект газового обладнання своєї квартири з урахуванням установки майбутнього газового лічильника. Принесіть новий проект в газовий пункт, щоб вам надали потрібний перелік обладнання для установки лічильника.
3
Також перед установкою ви повинні викликати додому майстра для огляду наявного газового обладнання. Майстер підкаже, який тип лічильника вам потрібно придбати.
4
Тепер, після того, як ви подали заявку на пломбування лічильника і взяли всі потрібні довідки в газовому управлінні, настав момент покупки лічильника. Придбайте обладнання, тип якого вам підказав майстер, і викличте майстра для установки лічильника.
5
Тимчасовий установки лічильника і зварювання майстер відключить на деякий час весь газовий стояк для забезпечення безпеки при установці. Після цього опломбує лічильник і віднесіть довідку в газове управління про те, що потрібно провести перерахунок оплати за газ.
6
З цього моменту газовий лічильник у вашому будинку встановлений. З наступного місяця оплату за газ з вас будуть знімати відповідно з лічильником і його показниками. Після установки ви можете не чіпати лічильник до планової перевірки, яка настане через кілька років.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=INehWCc5GoU