Як вирішувати завдання з мікроекономіки.

У процесі вивчення мікроекономіки учням доводиться стикатися з вирішенням завдань. Це викликає у більшості студентів труднощі. Щоб навчитися вирішувати завдання по мікроекономіки, мало простого знання формул, важливо вміти правильно застосувати їх на практиці.
Вам знадобиться
  • - умову задачі;
  • - навчальний посібник;
  • - папір та ручка;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до вирішення завдання по мікроекономіки, уважно прочитайте її умова. На чернетці запишіть його коротко і наочно. Найкраще занести наявні дані в таблицю - тоді відразу стане видно, яких даних не вистачає для відповіді на питання і скільки етапів буде у вирішенні завдання .
2
Вирішити завдання по мікроекономіки без знання теоретичних аспектів практично неможливо. Адже навіть щоб знайти підходящу формулу, необхідно розбиратися в понятійному апараті науки, досліджуваних їй процесах. Тому, якщо ви не вивчали чи погано засвоїли тему, обов'язково прочитайте її кілька разів і розберіться у всіх нюансах до повного розуміння проблеми. Але й не кожну задачу можна буде вирішити, повторивши один розділ з навчального посібника, так що краще вивчати всю групу економічних дисциплін (мікроекономіка, макроекономіка, економічна теорія) максимально уважно.
3
В мікроекономіки більшість процесів виражається за допомогою функцій і графіків. Оцінити попит при певному рівні ціни товару, визначити точку беззбитковості, знайти рівноважну ціну, дізнатися, як зміниться попит при зміні кількості товару - ці та інші подібні завдання вимагають наочного уявлення.
4
Коли ви згадали теоретичні аспекти теми і склали графік для вирішення мікроекономічної завдання , підберіть необхідні формули. Підставте в них наявні значення і знайдіть необхідні показники.
5
Перед оформленням завдання в чистовому варіанті перевірте логіку вашого рішення, правильність написання формул і математичних розрахунків. Якщо у вас є відповіді до завдань, звірте з ними отриманий вами результат.
Корисна порада
Завдяки комп'ютерним технологіям мікроекономічні завдання стало вирішувати набагато простіше. З'явилося безліч програм, в які для отримання відповіді достатньо буде підставити лише цифрові дані. Також в табличному редакторі Microsoft Excel є безліч вбудованих економічних формул.