Як об'єднати шари в фотошопі. Adobe photoshop об'єднання шарів.

Об'єднання шарів у програмі Adobe Photoshop - необхідна, часом рятівна технічна операція, яка дозволяє позбавитися від зайвої плутанини і «сміття» в ті моменти, коли об'ємна композиція загрожує розростися, як сніжний ком.
Інструкція
1
Поділ інформації на безліч шарів, складових композицію, є, з одного боку, дуже зручним підмогою в роботі - кожен окремий шар можна обробляти і змінювати незалежно від інших, з іншого боку, цей поділ часом заважає призвести якраз єдині для всіх верств операції або одночасне застосування фільтров.Поетому, щоб не позбавляти себе свободи, потрібно завжди віддавати звіт, чи дійсно потрібна злити шари разом, або достатньо їх лише віртуально «зчепити» для можливості єдиного трансформування, а то і просто достатньо згрупувати і розсортувати їх по «папочкам», щоб не заплутатися в нетрях композіціі.Еслі вам необхідно провести одночасне пересування, зменшення, розворот, відображення чи іншого роду геометричну трансформацію декількох шарів - наприклад, на кожному з них розташована одна з частин великого об'єкта, і об'єкт цей цілком треба перемістити або зменшити, - це можна зробити без жодного збитку для їх індивідуального содержанія.Виделіте в списку шарів кілька необхідних вам, клацаючи по рядках з іменами шарів, і утримуючи при цьому клавішу Ctrl, або Shift, відповідно до стандартних правил виділення елементів, прийнятих в інтерфейсі ОС. Коли в списку стануть виділені декілька шарів, натисніть внизу списку на іконку із зображеними ланками ланцюга. (Також це можна зробити через меню Layer> Link Layers) Тепер шари стали пов'язані для загальної трансформації: зрушуючи один, ви зрушите і всі пов'язані з ним, при масштабування одного - розтягнуться і інші і т.д. Можете звернути увагу на те, що тепер, при виділенні одного шару, в кінці рядків з шарами, з'єднаних з ним, будуть висвітлюватися значки ланцюжка. Відповідно, розбити зв'язок шарів знову натисненням на іконку внизу списку шарів. Якщо при цьому виділені не всі верстви, то зі списку з'єднаних виключиться тільки вибрані, решта зв'язок між собою збережуть.
2
Можна об'єднати шари іншим чином, уклавши їх в єдину групу. Групи шарів в Adobe Photoshop - це прообраз вкладеної структури папок, прийнятої в комп'ютерних системах. Шари можуть бути об'єднані в папку, папки, в свою чергу, вкладені в інші і т.п. Плюсів у такому об'єднанні декілька: По-перше, це створює порядок в списку шарів - непотрібне вміст папок-груп можна візуально схлопнуться, щоб вони не заважали огляду, це, зрозуміло, позитивно вплине на зручність і швидкість знаходження необхідних об'єктів в спіске.Во- друге, група шарів має спільні параметри режиму накладання та прозорості. Таким чином, наприклад, відпадає необхідність робити кожен шар напівпрозорим, виставляючи відповідних параметр щоразу однаковим для подібних шарів - можна одного дня зібрати їх в одну групу і виставити загальну ціфру.В-третє, переміщати і трансформувати об'єкти, об'єднані в групу також просто, як і «зчеплені» через Link Layers, але новий спосіб зв'язку більш гнучкий і зручний. Якщо виділити в списку шарів заголовок групи, то вироблена трансформація буде зачіпати всі верстви в ній. Але якщо тут же виникне необхідність, наприклад, посунути індивідуально якийсь окремий шар, це можна зробити просто цілеспрямовано обравши саме його в списку, без додаткових процедур - нагадаю, що в залінкованних шарах необхідно б було спочатку «відчепити» його від списку, а потім знову включити до спісок.В-четверте, група має загальну маску прозорості, тому при об'єднанні шарів в таку папку, відпадає необхідність контролювати обриси кожного окремого шару - зайве можна «підрізати» загальною маской.Создать папку групи не складно: для цього необхідно натиснути відповідний значок внизу панелі шарів, або зайти через меню Layer> Group Layers. Включати верстви в групу можна, перетягуючи їх у списку на заголовок групи, витягувати - відповідно, виносячи за її межі.
3
В останніх версіях програми Adobe Photoshop є і ще один режим об'єднання - створення з декількох шарів так званого Smart Object'а. Це по суті включення в один документ іншого незалежного, який відкривається в окремому вікні і може бути відредагований і збережений, після чого результати цих операцій відобразяться в головному документі. Великий плюс цього методу об'єднання шарів у тому, що до Smart Object'у можна підключати властивість Filter Gallery, тобто застосовувати, таким чином, єдиний фільтр до кількох верствам одразу, причому зміст цих шарів залишається недоторканим, при цьому можна модифікувати, як параметри самих фільтрів, домагаючись найкращого результату, так і, при необхідності, вносити зміни в самі верстви, їх взаємне розташування, режим включення в композицію і т.п.
4
Якщо попередні способи об'єднання шарів вам не підходять, наприклад, із суто економічних міркувань - ніякого редагування шарів точно не мається на увазі, всі складні фільтри вже застосовані і налаштовані, взаємне розташування шарів змінюватися вже ніяк не буде, тому немає ніякого резону мати батарею окремих верств, що забирає ресурси програми і місце на диску, - то їх можна просто злити воєдино, зробити з них один простий слой.Для цього виділяємо в списку шарів необхідні нам, і в контекстному меню знаходимо пункт Merge Layers (Об'єднати шари), також можна це зробити через команду основного меню Layer> Merge Layers або натиснувши на клавіатурі Ctrl + E.Для полегшення цієї операції можна вибрати і що знаходиться по сусідству в меню операцію Merge Visible (Об'єднати видиме), тоді нічого вибирати в списку шарів не потрібно - в єдиний шар зіллється все, що в даний момент відображається у вікні перегляду. Також можна об'єднати воєдино верстви, перш зібрані в одну групу - в контекстному меню потрібно вибрати пункт Merge Group. Зрозуміло, група тоді перестане існувати, і замість неї з'явиться новий шар.
5
Нарешті можна застосувати найрадикальніший метод - вибрати в меню команду Flatten Image. Тоді вся інформація про шари буде остаточно втрачена: все, що було в композиції, заміниться одним базовим шаром, який, до того ж, буде фоновим - тобто обрізане і зникне все, що виходило за рамки полотна. До такого кроку на практиці вдаватися трапляється дуже рідко, адже ніхто не застрахований від помилки, а заново виробляти роботу з відтворення та відділенню шарів - справа вкрай невдячна, до того ж, часом і технічно неможливе. Іноді, недосвідчені користувачі вважають, що виконання Flatten Image необхідно, щоб мати цілісну фінальну картинку, яку можна буде посилати друзям або замовникам, розміщувати в інтернеті і т.д. Це не так. Файл з композицією просто необхідно зберегти в двох різних форматах. Один - повний документ з можливістю подальшого редагування та виправлення в «рідному» форматі програми Adobe Photoshop (меню File> Save або File> Save As) А другий файл якраз для інтернет-потреб, наприклад, в популярному форматі JPEG можна зберегти додатково (наприклад , через меню File> Save for Web, в якому є всі необхідні установки для оптимального збереження зображення саме для передачі по каналах зв'язку), при цьому ніякого спеціального злиття проводити не потрібно - все збережеться на одній картинці автоматично. Так ви завжди будете застраховані від необхідності робити додаткову повторну роботу і гірко жалкувати про втраченої інформації, можливості та часу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mhkobY_eSMc
Зверніть увагу
Щоб злити копії всіх видимих в Фотошопі на даний момент шарів або наборів шарів в самий нижній видимий шар (це може бути новий, спеціально створений шар), при кнопці Alt з меню Layer (Шар) або меню палітри Layers ( Шари) виберіть команду Merge Visible (Злити видимі).
Корисна порада
Перед тим, як зливати верстви, створіть вище шару зі Стилем, новий шар і натисніть Ctrl + E, шар зі Стилем перетвориться на звичайний, але ефект від застосованого стилю не зміниться.
Велика кількість шарів, що виникає в процесі роботи над створенням складної композиції в програмі Adobe Photoshop, іноді є великою перешкодою дизайнеру. Це призводить до зниження продуктивності його роботи, адже в них нескладно просто-напросто заплутатися. Крім того, велика кількість шарів збільшує обсяг файлу, що вимагає додаткових ресурсів комп'ютера, яких, часом, і без того вкрай не вистачає. Порятунок в подібного роду ситуаціях - операція з зливання воєдино тих верств композиції, робота над якими вже закінчена.
Інструкція
1
Перш за все, необхідно пам'ятати, що як створення кожного нового шару розширює можливості для роботи з зображенням, так знищення і злиття декількох шарів безповоротно позбавляє вас певних можливостей: незалежне редагування фрагментів або індивідуальних параметрів кожного шару стає тепер неможливим. Тому, кожен раз, здійснюючи подібну операцію, дизайнер повинен бути стовідсотково впевнений, що робота над кожним з зливаних верств назавжди закінчена, і в майбутньому йому не доведеться заново витрачати час, щоб повторно розділяти або заново відмальовувати злиті навіщось верстви , притому, що часом технічно це вже неможливо ніяк здійснити.
2
Проте, якщо операція все ж повинна бути проведена, програмою Фотошоп передбачено кілька способів її реалізації. Відмінності цих способів полягають, в основному, в тому, яким чином можуть бути обрані ті верстви , які належить сліть.В найзагальнішому вигляді операція здійснюється так: у списку шарів виділяються дві або більше рядків з іменами шарів. Для виділення використовуються стандартні, прийняті в більшості інтерфейсів, клавіші Ctrl - для додавання або вилучення з виділення поодиноких шарів, або Shift - для виділення безлічі елементів при вказівці на перший і останній в їх ряду. Виділивши кілька рядків з шарами, через контекстне меню (воно викликається натисканням на праву кнопку миші) або через основне меню Layer вибираємо команду Merge Layers (Об'єднати верстви ). В результаті, замість декількох шарів, тих, що були відзначені в списку, виникне один - продукт злиття вихідних.
3
Можна спеціально не вибирати рядки в списку шарів, а злити безпосередньо те, що зараз видно в робочому просторі композиції. Тобто, якщо будь-які верстви в композиції вимкнені (значок із символічним зображенням очі навпроти цих шарів не горить, тобто, в поточний момент вони не видимі), значить і після операції злиття вони залишаться недоторканими, кожен продовжить залишатися на своєму місці в списку шарів. Іноді це зручно, т.к. дизайнер має візуальне підтвердження того, які верстви зараз будуть злиті - саме ті, що безпосередньо знаходяться перед його поглядом. В цьому випадку в списку шарів може бути обраний будь-який з цих верств, а застосована сусідня команда з того ж меню - Merge Visible (Об'єднати видимі)
4
Якщо верстви були зібрані в групу, то на цей випадок в програмі Фтошоп є зручна функція - в єдиний шар можна перетворити групу цілком. Таким чином, все верстви , що знаходяться всередині груповий папки, без будь-яких додаткових маніпуляцій опиняться злитими: виберіть в списку шарів необхідну групу і через контекстне меню застосуєте команду Merge Group. Група зникне, і на її місці в списку шарів з'явиться новий шар, що містить результат об'єднання вмісту колишньої групи.
5
Існує і найрадикальніший спосіб злиття шарів в програмі Фотошоп - це команда Flatten Image (Злити зображення). Застосування цієї команди, чесно кажучи, рідко буває виправдано. Вона явно знищує всі технічні етапи роботи над зображенням - верстви , маски, параметри прозорості і т.п. Навіщо дизайнеру знищувати всі свої технічні напрацювання, на які витрачені години роботи з конкретним зображенням - залишається загадкою. Хіба, що задача була дуже простою, операції елементарні й, по суті, ніяких технічних побудов не було здійснено. У всіх інших випадках операція Flatten Image, прямо скажемо, жахлива. Багато починаючі дизайнери чомусь вважають, що вона обов'язково необхідна для того, щоб зберегти кінцевий файл з єдиним зображенням без шарів, але вони неправі. В програмі Фотошоп є команда Save As (Зберегти Як), при виборі якої користувачеві доступна додаткова опція настройки, де можна вказати, чи зберігати інформацію про шари в файл чи ні. Таким чином простіше простого зберегти «легкий» файл, призначений для обміну із замовником або пересилання по мережі (зазвичай це файл JPEG), що не проробляючи ніякого спеціального злиття шарів вихідної композиції. Файл же з усіма верствами і настройками в «рідному» форматі Фотошопа (PSD) обов'язково має бути збережений окремо, бо, як показує досвід, рано чи пізно до редагування зображення, особливо якщо мова йде про складну композиції, доводиться заново повертатися, навіть після того , як замовник залишився задоволений і робота офіційно вважається прийнятою. Найприкріше в таких ситуаціях - це те, що дизайнер платить своїм дорогим часом за власну самовпевненість: чи не натисни він колись горезвісний Flatten Image, і нове виправлення зайняло б лише лічені хвилини, після злиття же всіх верств, він буде змушений робити каторжну роботу заново, вважай з нуля.