Як солити тарань. таранька з карася.

тараньки хороша в якості закуски до пива і сама по собі. Під цим загальною назвою увазі різні види в'яленої риби: і власне тарань, і плотву, і воблу, а також більш великі види (бичка, ляща, окуня, карася і так далі). Щоб рибка вийшла по-справжньому смачною, ароматною і при цьому не пересушеної, потрібно запам'ятати нескладну технологію домашнього в'ялення.
Вам знадобиться
    • риба;
    • сіль крупного помелу;
    • оцет;
    • емальований ємність або ємність з нержавіючого металу;
    • дріт або нитка.
Інструкція
1
Підготовка рибиІспользуйте для засолювання тільки найсвіжішу рибу, яка зберігалася лише кілька годин після вилову. Невелику рибу (до 0,8 кг) потрошити не потрібно. Рибу крупніше очистіть від нутрощів і засипте всередину сіль. Також рекомендується зробити поздовжній розріз на спині і наповнити його сіллю. Решта риба щедро натирається кристалами, особливо ретельно в районі голови і зябер. Підходить тільки сіль крупного помелу і без домішок - дрібна сіль створює на рибі корочку, яка перешкоджає попаданню розсолу всередину.
2
ЗасолкаНа дно емальованого посуду або ємності з нержавіючої сталі насипте шар солі завтовшки 5 мм. Покладіть перший ряд риби, пересипаючи його кристалами солі. Зверху 10 мм солі, потім ще шар риби і так далі. Закінчивши, покладіть на ємність гніт і поставте в прохолодне місце - в холодильник або на балкон в зимовий час, але так, щоб уникнути потрапляння прямих сонячних променів. Періодично зливайте образующуюся рідину. На засолювання дрібної риби (0,1 кг) піде не більше двох діб, риба побільше (до 0,8 кг) буде готова через 3-4 дні, більша - через 5-14 днів. Припинення рясного виділення рідини - свідчення того, що риба просолилася.
3
СушкаВинув рибу з ємності, добре промийте її. Під час другого полоскання додайте 25 мл оцту на кожні три літри води, щоб позбавитися при просушування від настирливих мух. Вивішувати рибу вниз головою не рекомендується, так як весь сік з неї витече, і продукт стане жорстким і несмачним. Оптимальний варіант - протягнути нитку або дріт через очні отвори. Нанизавши рибу, вивісьте її в добре провітрюваному місці, далеко від прямого сонця. Щоб уникнути потрапляння паразитів краще прикрити рибу марлею або москітною сіткою.
Зверніть увагу
Найкраще на засолювання йде осінній улов - за літо риба встигає запасти жирок, який робить її дуже ніжною.
Корисна порада
Зберігати тараньку можна в холодильнику в паперовому пакеті до шести місяців.