Як полагодити магнітолу. мажной чи полагодити автомагнітолу самостійно.

Сьогодні практично кожна легкова машина укомплектована магнітолою. Музика, що лунає з динаміків, урізноманітнює монотонну їзду, покращує настрій, допомагає скоротати час, простоюючи в дорожніх заторах. Якщо автомагнітола вийшла з ладу, для початку необхідно визначити причину несправності і лише після цього приступати до ремонту.
Вам знадобиться
  • - паяльник
  • - олово
  • - схеми
  • - набір викруток
  • - індикатор перевірки напруги
Інструкція
1
Якщо приймач перестав включатися, перевірте, чи надходить напругу живлення, чи справні запобіжники, захисні діоди, датчики і стабілізатор. При виявленні несправного елемента відремонтуйте або замініть його.
2
Якщо на знімній панелі аудиоустройства не працює підсвічування, перевірте справність ламп і цілісність ланцюга їх харчування, надійність з'єднань безпосередньо в роз'ємі знімного елемента і усуньте несправність.
3
Коли у всіх режимах звук відтворюється, можливою причиною поломки може бути несправність мікросхеми. Для початку перевірте напругу на виході звукового сигналу і на інших ділянках ланцюга. Якщо напруга надходить, але звуки не чутні, необхідно буде паяти мікросхему. Роботи проводите спеціальним паяльником - максимально уважно і акуратно. Орієнтуйтеся на схему, розміщену в керівництві з експлуатації автомагнітоли.
4
При недостатньо високої чутливості АМ-тюнера перевірте справність смугових фільтрів, діодним збирання та наявність сигналів на контрольних модулях тюнера. Точно встановивши характер несправності, якнайшвидше полагодити авто магнітолу . При низькій чутливості FM- тюнера необхідно додатково перевіряти справність елементів на виході транзистора і суміжних ланцюгів.
5
Якщо не відтворюються диски, то вірогідною причиною поломки можуть бути неполадки в роботі вузла комутації звукового сигналу або вузла обробки. Але перш ніж почати паяти мікросхеми, перевірте цілісність роз'єму з'єднання СD і магнітоли, надійність цього з'єднання.
Зверніть увагу
Не займайтеся самостійним ремонтом магнітол, якщо термін гарантійного обслуговування ще не минув, тому що на техніку, цілісність корпусу якої порушена, гарантійний ремонт не поширюється.
Корисна порада
Вибирайте моделі відомих виробників, які встановлюють тривалий термін гарантії. Довіряйте установку автомобільних магнітол тільки професіоналам.
Практично жоден автомобіль не обходиться без установки сучасної та потужної магнітоли. Часто трапляється, що в магнітолі виникають несправності, наприклад, при читанні дисків, або збиті настройки при відтворенні звуку. Щоб зрозуміти характер поломки, потрібно зняти і відремонтувати магнітолу. Ви можете зробити це самостійно або відвезти магнітолу в автомайстерню.
Вам знадобиться
  • - набір інструментів.
Інструкція
1
Заглушите двигун автомобіля. Демонтуйте магнітолу, якщо ви хочете зайнятися ремонтом самостійно. Вийміть її з спеціального кожуха і від'єднайте всі дроти. Так як магнітола в основному розташовується на передній частині панелі, в результаті роботи систем вентиляції та обігріву в магнітолу потрапляє велика кількість пилу, що призводить до перегріву і виходу з ладу електронних елементів і Передчасне зношування пристрою.
2
Розкрийте металеву кришку магнітоли з боку друкованої плати. Проведіть огляд і перевірте, чи немає на друкованій платі обвуглених доріжок, згорілих деталей або непропаек. Якщо знайшли згорілу доріжку, відновіть її.
3
Перевірте працездатність радіодеталей, розкрийте верхню металеву кришку і викрутити чотири кріпильні болти, за допомогою яких кріпиться CD/MP3 дека. Вийміть дискову деку, не забудьте відстебнути два шлейфи, які підключені до головної платі. Зазвичай всі шлейфи та роз'єми від'єднуються досить легко, не вимагаючи додаткових інструментів.
4
Знайдіть захисний діод на платі, який розташований зазвичай біля живлять ланцюгів і основного роз'єму. Випаяти цей діод і перевірте його опір в прямому і зворотному включенні. Діод має односторонню провідність. Так як він захищений дроселем фільтра, Випаяти спочатку дросель, а потім захисний діод.
5
Проведіть перевірку захисного діода. Поміняйте місцями щупи мультимедіа. У тому випадку, коли мультиметр показує нульовий опір, це означає, що пробитий діод. Подивіться марку діода і замініть його аналогічним.
6
Перш ніж впаивать новий діод, перевірте його на працездатність. В принципі, працювати магнітола буде і без діода, але якщо трапиться непередбачене «ЧП» може постраждати мікросхеми підсилювача та інші важливі системи магнітоли.
7
Перевірте справність проводки і приладів бортової мережі машини, перш ніж підключати автомагнітолу.
Зверніть увагу
Чи не ремонтуйте магнітолу при працюючому двигуні машини.