Як годувати ящірок.

В природі існує більше 4 тисяч видів ящірок . У кожного виду свій ареал і, звичайно, індивідуальний раціон. Щоб нагодувати ящірок у в умовах тераріуму, необхідно дотримуватися рекомендації професіоналів. Тоді тварина буде добре себе почувати і радувати своїх господарів.
Вам знадобиться
  • Пінцет, вітаміни, корм.
Інструкція
1
Ретельно підберіть корм для ящірок и. Ці земноводні бувають м'ясоїдними і рослиноїдних. Існують види, які харчуються і тим, і іншим. Більшість дрібних ящірок їдять живих цвіркунів, тарганів і сарану. Але такі представники, як смугастий гекон, ракадактілуси і гекони Уліковского із задоволенням поглинають банани. У м'ясоїдних ящірок відсутня реакція на неживої корм. Звичайно, з часом плазуни можуть адаптуватися і вживати в їжу мертвих комах. Подавайте їжу ящірок ам за допомогою довгого пінцета.
2
Враховуйте біоритми вашого підопічного. Наприклад, денні види геконів потрібно годувати після їх нічного прогріву. Нічні види воліють приймати їжу після заходу сонця. Обов'язково годуєте ваше плазун відповідно до віку. Молодих ящірок необхідно годувати щодня, давати легкоусвояемую їжу. Більш зрілим особинам подають їжу через день.
3
Годуйте ящірок у малими порціями. Середній обсяг денного раціону включає в себе до 5 черв'яків в день. Пам'ятайте, що новонароджені ящірки дуже часто відмовляються від їжі. Тому професіонали радять обмазати рот новонародженого розчавленої личинкою отлінявшего хруща. Тоді малюк почне облизуватися і їсти самостійно.
4
Ні в якому разі не перегодовуйте плазунів. Вони починають відригувати зайву їжу, що призводить до порушення травних процесів. Але це відбувається не тільки від вживання надмірної кількості їжі. Травлення у них залежить від температури навколишнього середовища, коли їм холодно, вони також відригають їжу, бо не можуть її переварити. Іноді тварина навіть гине.
5
Обов'язково включайте в раціон вашого вихованця вітаміни і мінерали. Зазвичай їх додають, посипаючи ними комах перед годуванням. Проконсультуйтеся на цю тему у продавця в зоомагазині або ветеринарній аптеці. Пам'ятайте, що харчування вашої ящірок и має бути повноцінним.
6
Будьте гранично обережні, якщо берете гекона в руки. Його шкірка дуже ніжна і легко рветься. Дбайте про тераріум, в якому живе ваша ящірок а. Його обсяг не повинен перевищувати 100 л для пари цих плазунів, т.к. в природі вони живуть великими колоніями, і кожна особина охороняє і контролює свою ділянку. Підтримуйте в тераріумі вологість, обприскуючи його водою до двох разів на день. Не забувайте стежити за грунтом. Він може складатися з гравію, кокосової стружки, торфу. Крім того, він повинен бути злегка вологим. Підтримуйте денну температуру в тераріумі порядку 28-35 градусів, а нічну - на 5-8 градусів нижче. Тоді травлення у ваших підопічних проходитиме правильно, і ви зможете спостерігати безліч цікавих моментів життя цих тварин.
Зверніть увагу
Примусове годування. Ящірок, які тривалий час не їдять, необхідно годувати насильно, як тільки стають видимими кісточки біля основи хвоста. При примусовому годуванні ящірок - воно проводитися кожні 2-3 дні - спочатку дають BoviserinR з полівітамінами.
Корисна порада
Серед ящірок зустрічаються м'ясоїдні, рослиноїдні і всеїдні види. Рослиноїдних ящірок рекомендується годувати різними овочами та фруктами. Ці тварини із задоволенням їдять капусту, моркву, листя салату, яблука та ін. Всі продукти, якими годують ящірок, повинні бути попередньо добре вимиті.