Як наклеїти молдинг.

Молдинг є різновидом декоративних прикрас, які знайшли широке застосування в дизайні інтер'єру. Найбільшого поширення набули молдинги з полістиролу та поліуретану тому вони довговічні, влагоустойчиви і легко монтуються за допомогою клею. Молдинг і часто використовують для декорування стелі, стін і дверей. Але, мабуть, одним з найоригінальніших і стилістично цікавих застосувань молдинга можна назвати його використання для декору та реставрації меблів.
Вам знадобиться
  • - молдинг;
  • - олівець;
  • - кисть;
  • - рулетка;
  • - ножівка;
  • - поліуретановий клей;
  • - фольга-поталь золотого або срібного кольору;
  • - лак
Інструкція
1
Поліуретановий молдинг можна просто залишити білим або пофарбувати в колір меблів. Але набагато більш стильно і благородно буде виглядати меблі, прикрашені «золотим» або «срібним» молдінгом. Такий молдинг прекрасно підійде для декору практично будь-яких меблів - шафи, комода, спинки ліжка або тумби.
2
Якщо ви вирішили саме так використовувати молдинг, то перед наклейкою його треба покрасіть.Покройте молдинг тонким шаром лаку і дайте йому трохи просохнути. Відріжте шматок фольги-поталь і нанесіть її на молдинг за допомогою пензлика. Акуратно розгладьте фольгу за допомогою сухого ватного тампона. Слідкуйте за тим, щоб не було зморшок і нерівностей. Струсіть надлишки фольги за допомогою пензлика. Відріжте наступний шматок фольги і повторіть всі дії. Переконайтеся в тому, що вся поверхня молдинга покрита акуратним шаром фольги. Дайте молдингу просохнути. Уважно огляньте молдинг і акуратно нанесіть новий шар лаку в місцях, де утворилися тріщини. Приклейте на них додаткові шматочки фольги. Струсіть надлишки фольги за допомогою пензлика.
3
Придумайте або виберіть орнамент. Відміряйте потрібну відстань від краю поверхні меблів. Розмітьте поверхню, завдавши на неї невеликі точки-орієнтири. Акуратно перенесіть малюнок на бажану поверхню за допомогою олівця.
4
Прикладіть кутові елементи молдинга до намальованому орнаменту. Ретельно заміряйте відстань між ними.
5
Наріжте молдинг на відрізки необхідної довжини за допомогою ножівки, залишаючи «припуск» в 1-2 мм.
6
Викладіть весь орнамент на бажаної поверхні і переконайтеся в тому, що всі деталі точно підходять один до одного.
7
Акуратно нанесіть поліуретановий клей на кутові елементи молдинга. Зіставте їх з малюнком, зробленим на поверхні і міцно притисніть. Після того, як кутові елементи будуть зафіксовані на поверхні меблів - приклейте залишилися деталі орнаменту. Дайте клею просохнути.
Корисна порада
При бажанні, молдинг можна штучно зістарити, залишивши тріщини у фользі і акуратно потерши її металевою щіткою.