Як смолити лижі.

Перш ніж оновити дерев'яні лижі , їх необхідно ретельно просочити смолою. Це зробить ваше придбання більш стійким до зносу, убезпечить матеріал від пересихання і розтріскування. Надалі наносити мастило потрібно регулярно - при кожній підготовці спортивного інвентарю до нового сезону. Особливе значення смоління ковзної поверхні набуває навесні, коли тане сніг починає липнути до лиж і заважає нормальному руху.
Вам знадобиться
  • - лижна смола (березовий дьоготь);
  • - наждачний папір;
  • - щітка з латунної набиванням;
  • - смивка для мазі;
  • - синтетична ганчір'я;
  • - газовий пальник (паяльник, газова плита, багаття);
  • - кисть;
  • - грунт і мазь для тримання (або серебрянка);
  • - розпірка;
  • - захисні рукавички.
Інструкція
1
Підготуйте дерев'яну ковзаючу поверхню лиж до обробки смолою. Пройдіться по ній дрібнозернистим наждачним папером, а потім - щіткою з латунної набиванням. Можна також промити лижі спеціальної смивкой для мазі, очистити дрантям з синтетики і дати їм як слід просохнути (останню процедуру деякі лижники-аматори опускають).
2
Розігрійте лижі за допомогою газового пальника, паяльника або просто над полум'ям багаття - це підвищить поглинаючу здатність мастила. Дійте обережно, щоб не обпектися, і не перестарайтеся - інакше ви викривити або обвуглитися свій спортивний інвентар.
3
Налийте спеціальну лижну смолу на лижі і пензлем розмажте її всій поверхні і жолобку тонким шаром. Можна замінити цей засіб березовим дьогтем. Натирати ж лижі парафінової свічкою не варто - зазвичай після цього вони занадто сильно ковзають, особливо в гору.
4
Досвідчені лижники рекомендують залишити просмолений першим шаром мастила інвентар на добу в спокої, щоб вони добре просочилися; потім можна приступати до їх прогріванню.
5
Водіть пальником над просмоленими лижами (або ковзаючою поверхнею над вогнем) швидко і рівномірно, щоб не пропалити який-небудь ділянку деревини. Грійте смолу, поки вона не стане коричневою.
6
Протріть інвентар синтетичної ганчіркою і повторіть процедуру смоління ще 2-3 рази. Особливу увагу приділяйте більше світлим ділянкам, а також передній і задній зонам. Правильно засмолені лижі на дотик повинні бути абсолютно сухими.
7
Перед підготовкою нових лиж до зимового сезону після змащення смолою рекомендується також нанести на ковзаючу поверхню спеціальний грунт, а потім - мазь для тримання. Підбирайте засіб в магазині спорттоварів за поточними погодних умов і дійте, відповідно до інструкції. У теплу погоду для запобігання «подлипа» снігу можна покрити лижі так званої сріблянкою (одна частина алюмінієвої пудри і дві частини парафіну).
Зверніть увагу
Лижна смола та інші засоби можуть завдати шкоди шкірі ваших рук, а їх випаровування - органам дихання. Перед тим, як смолити лижі, обов'язково одягніть на руки захисні рукавички. Якщо ви знаходитесь в закритому приміщенні, забезпечте собі доступ свіжого повітря.
Корисна порада
Готовий до занять спортом інвентар залиште в спокої на дві-три доби, встановивши між парою брус-розпірку.