Як знайти хорошого психотерапевта.

Знайти хорошого психотерапевта - справа аж ніяк не проста. Лікар, що лікує душу, значно відрізняється від всіх інших класичних спеціалізацій докторів по тонкощі і складності методик роботи. Цікаво, що при цьому самі ж пацієнти іноді не здатні розмежувати специфіку роботи психотерапевта , психолога та психіатра, змішуючи і плутаючи цих фахівців. При цьому людина, котра потребує лікування, цілком справедливо хоче бути впевнений, що час і гроші на психотерапевта він витратить не дарма. Як не помилитися у виборі хорошого психотерапевта і не нарватися на шарлатана?
Інструкція
1
Психотерапевт - це лікар з вищою освітою і спеціалізацією по психотерапії. Психолог же не є лікарем, а тому він не має права призначити вам ліки, антидепресанти або заспокійливі у разі потреби. Психіатр - теж лікар, але він працює з дуже серйозними відхиленнями в психіці. На відміну від психіатра лікар-психотерапевт володіє методами психотерапевтичної роботи та коригування душевного стану пацієнта.
2
Сеанс психотерапії - це лікувальний процес, що дозволяє пацієнтові об'єктивно розглянути свою проблему, активувати внутрішні ресурси для лікування, отримати підтримку. Лікарі-психотерапевти в муніципальних поліклініках не завжди мають достатнього часу, щоб проводити кілька індивідуальних сеансів психотерапії. А в приватних клініках часто пропоновані послуги зводяться до максимального заробітку лікаря.
3
До якого б лікаря ви не звернулися, вже на першому сеансі можна визначити якість психотерапевтичного лікування за кількома ознаками: - професіонал не буде приймати пацієнтів у себе вдома, прийом буде проводиться в медичному центрі або медичному кабінеті; - лікар повинен має ліцензію на проведення психотерапії; - фахівець навіть з вузькою спеціалізацією (тільки по гештальту або виключно за NLP) зобов'язаний мати диплом про вищу медичну освіту, оскільки спеціалізація з психотерапії увазі володіння не менше 3-4 методами психотерапії; - психотерапевт НЕ БУДЕ на першому сеансі « прив'язувати »пацієнта фінансовими взаємовідносинами, тобто вимагати сплатити за мінімальний курс психотерапії - 10 або 20 сеансів (розрахунок повинен проводитися за кожен сеанс); - лікар не має право обмежувати психотерапію лімітованою кількістю сеансів.
4
Справжній психотерапевт перед початком лікування обговорить з пацієнтом вид пропонованої психотерапії: - гештальт, - еріксонівський транс, - NLP (нейро-лінгвістичне програмування), - трансперсональна психотерапія, - нервово-м'язова релаксація, - телесноориентированной психотерапія, - когнітивно поведінковий підхід, - псіхосінтез.Врач повинен розповісти про кожного з методів і пояснити, наскільки у вашій ситуації вбрання лікування буде ефективно.
5
Хороший психотерапевт має право виписати пацієнту рецепт на ліки, однак він не повинен наполягати на медикаментозному лікуванні. Від таблеток ви маєте повне право відмовитися.
6
І, нарешті, поспостерігайте за поведінкою психотерапевта . Зацікавлений у позитивних результатах лікування лікар: - ніколи не буде перебивати вас, коли ви говорите; - не буде квапити; - не дивиться демонстративно на годинник у вашій присутності; - каже спокійним і рівним голосом; - ніколи не рекомендує вам конкретних дій, а тим більше моментального прийняття життєвих рішень (розлучення, серйозний вчинок, переїзд, звільнення та ін.); - коментує висловлювання пацієнта, спираючись тільки на об'єктивні факти; - не примушує вас обговорювати те, що ви не хочете йому повідомляти; - зберігає лікарську таємницю; - не вступає в приятельські або інтимні стосунки з пацієнтом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=E6f2bL-TOfs
Навіть самий розсудлива і врівноважена людина може потрапити в особливу психологічну ситуацію, в якій правильне рішення важко знайти. Людина нервує, втрачає спокій і апетит, помиляється в дрібницях, злиться на себе і оточуючих. Родичі та друзі прагнуть допомогти, але вони або упереджено ставляться до проблеми, або недооцінюють її значимість. І людина розуміє, що йому потрібна професійна допомога. Він вирішує знайти психотерапевта .
Інструкція
1
Технічно це зробити легко. Вивчіть в будь-якому міському довіднику розділ по медичним установам. Там, напевно, будуть виділені номери телефонів та адреси кабінетів психологічної допомоги. Газети, журнали, телебачення та інтернет рекламують послуги приватних психотерапевтів. Але ж ви хочете знайти не просто дипломованого фахівця, а «свого» психотерапевта . Того, хто заглядає в проблему, допоможе в ній розібратися і підкаже, як її подолати. Тому запишіть телефони реєстратур в окремий блокнот і відкладіть на час.
2
Розберіться з поняттями. Хороший психотерапевт повинен мати вищу медичну освіту за спеціальністю «Психіатрія». Не потрібно цього лякатися. Тільки кваліфікація медичних вузів дозволяє визначати необхідність застосування лікарських засобів. Простіше кажучи, психотерапевт-психолог може обговорювати ваш душевний стан, шукати шляхи виходу з проблеми, застосовувати терапевтичні методики. Але він не має права призначати вам заспокійливе, навіть нешкідливу валер'янку. В іншому різниця в освіті несущественна.Обратіте увагу на наявність у практикуючого психотерапевта сертифікатів та інших документів про підвищення кваліфікації. Це підтверджує прагнення лікаря розвиватися професійно.
3
Уявіть собі першу зустріч з ідеальним доктором. Він повинен бути одного з вами статі або протилежної? Скільки йому років? Психотерапевт повинен більше слухати чи задавати багато запитань? Якої відповіді ви чекаєте: у вигляді чітких інструкцій або у формі ради? З цією людиною вам належить розмовляти про дуже особисті питаннях. Тому так важливо, щоб він не викликав у вас роздратування і неприязні.
4
Оцініть фінансову сторону проходження терапії. Послуги хорошого доктора не можуть коштувати дешево. Однак, ціна не повинна бути і необгрунтовано завищена в порівнянні з іншими фахівцями. Подумайте, як часто і як довго ви маєте намір відвідувати лікаря. Є у вас матеріальна можливість збільшити, при необхідності, кількість консультацій.
5
Тепер складіть список питань для телефонної розмови. У реєстратурі вам можуть розповісти наступне: прізвище, ім'я, по батькові лікаря, його кваліфікація (освіта), стаж роботи, дні та години прийому, вартість консультації. Попросіть записати вас на першу консультацію. У багатьох медичних центрах вона вважається ознайомчої і проводиться безкоштовно.
6
Безпосередньо на прийомі зверніть увагу на декілька важливих моментів у поведінці психотерапевта . Він повинен вас уважно вислухати, не квапити, не перебивати, що не договорювати за вас фразу. У його промові немає місця категоричним висновків. Разом «ви повинні» хороший лікар скаже «можливо, слід вчинити так ...». Всі його коментарі можуть бути зроблені тільки по фактам і в доброзичливій манері. Наприкінці консультації доктор зобов'язаний роз'яснити вам методику подальшої терапії, позначити її мета і терміни, відповісти на всі виниклі у вас вопроси.Первая зустріч з психотерапевтом дасть вам максимум інформації для прийняття остаточного рішення.
Зверніть увагу
Професійна поведінка не дозволить психотерапевта нав'язувати вам які-небудь відносини, що виходять за рамки спілкування «лікар-пацієнт».