Як зібрати кулер.

Вентилятори, встановлені в системному блоці, необхідно періодично чистити і змащувати. Якщо цього не робити, то пристрої, до яких прикріплені дані кулери , можуть перегрітися і зіпсуватися.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Спочатку встановіть програму Speccy. У ній відображається температура пристроїв, на яких встановлено спеціальні датчики. Знайдіть обладнання, яке сильно перегрівається. Вимкніть комп'ютер і відкрийте системний блок. Обов'язково відключіть попередньо ПК від електромережі.
2
Знайдіть кулер, який необхідно почистити. Відкрутіть кілька шурупів, щоб зняти вентилятор з пристрою, до якого він прикріплений. Вимкніть кабель, що йде від кулера до материнської плати або іншого обладнання. Вийміть вентилятор.
3
Тепер зніміть наклейку, розташовану в центрально частини лопатей кулера. Вийміть з гнізда пластмасову кришку, якщо така є. За допомогою пінцета акуратно зніміть з осі обертання лопатей пластмасове кільце. Під ним буде розташована гумова прокладка. Вийміть її.
4
Тепер протріть лопаті вентилятора ватним диском, змоченим в слабкому спиртовому розчині. Нанесіть невелику кількість силіконової змазки або машинного масла в отвір, куди вставляється вісь обертання. Змастіть і саму вісь.
5
Щоб зібрати кулер, встановіть лопаті на вісь обертання. Надягніть на неї гумовий ущільнювач. Встановіть на місце стопорне кільце, щоб запобігти можливості зіскоку лопатей. Встановіть пластмасову заглушку.
6
Прикріпіть кулер на місце. Прикрутите його шурупами. Підключіть кабель живлення до роз'єму, до якого він раніше підходив. Увімкніть комп'ютер і запустіть програму Speccy. Переконайтеся в тому, що температура потрібного пристрій знаходиться в межах норми.
7
Якщо вона все ще занадто висока, то встановіть програму SpeedFan. Запустіть її, знайдіть потрібний вентилятор і збільшіть швидкість обертання його лопатей, натиснувши кілька разів кнопку «Вгору». Переконайтеся в тому, що отриманої швидкості достатньо для стабільного охолодження пристрою.
Процесор, відеокарта та інші компоненти системного блоку виділяють велику кількість тепла, погіршуючи температурний мікроклімат всередині комп'ютера. У літній час це особливо актуально, так як спекотна погода може призвести до перегріву компонентів комп'ютера і їх некоректної роботи. Тому багато користувачів замислюються про те, як цього уникнути. Найбільш простий і доступний спосіб - установка додаткового кулера всередині корпусу системного блоку.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - корпусний кулер;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Спочатку виберіть, який кулер ви будете ставити в корпус. Стандартні розміри корпусних кулерів 3,5 "і 5,25", але не завжди кулери обох форм-факторів підійдуть до вашого корпусу. Тому перед покупкою не полінуйтеся відкрити корпус комп'ютера і перевірити, якого розміру кулер можна поставити саме вам. Ставляться вони зазвичай на задню стінку корпусу, тому уважно перевірте відстань між кріпленнями в цьому місці.
2
Тепер, знаючи який форм-фактор вам потрібен, виберіть виробника і модель кулера . До цієї справи необхідно підходити обдумано: оптимально обраний кулер повинен поєднувати в собі доступну ціну, слабкий шум і хорошу ступінь охолодження. Інформація тут змінюється дуже швидко, тому краще вивчити в інтернеті відповідні тематичні форуми та інтернет-видання. Тим не менш, зверніть увагу на те, що в цій ніші добре себе зарекомендували кулери від виробників Scythe або Noctua: вони поєднують в собі тиху роботу і високу якість охолодження.
3
Нарешті, вибравши і купивши корпусний кулер, можна приступити до його встановлення. Для цього в розібраний корпус на задню стінку системного блоку вставте кулер так, щоб отвори в ньому співпадали з кріпленнями. Лопаті кулера можуть бути звернені як всередину системного блоку, так і назовні. Закріпіть кулер гвинтами.
4
Тепер підключіть харчування до кулера. Провід, що йде від кулера , вставте в маленький білий роз'єм на материнській платі, підписаний як Chassis Fan.
5
Для перевірки роботи кулера включіть комп'ютер, не закриваючи кришку. Якщо він встановлений правильно, то його лопаті повинні закрутитися і буде відчуватися струм повітря. Якщо цього не спостерігається, перевірте контакти, спробуйте витягнути і заново вставити дріт від кулера в роз'єм Chassis Fan. Після цього закрийте кришку системного блоку. На цьому процедура установка корпусного кулера завершена.