Як бути менш дратівливим. Як перестати бути дратівливою.

Дратівливість негативно позначається на психічному здоров'ї та стан нервової системи - пориви емоцій важко стримувати, а сприймати ситуацію спокійно вдається не завжди. Часто одного зусилля волі не вистачає, і потрібні додаткові заходи.
Інструкція
1
Психологічні методи позбавлення від зайвої дратівливості універсальні - спокій, жарт, дзеркальне сприйняття. Стандартна ситуація - вас дратують навколишні люди, ви виходите з себе - починаєте кричати, нервувати, здійснювати дурні вчинки. При цьому людина-подразник отримує те, на що розраховував - ваші емоції. Позбавите його цього задоволення - зберігайте спокій, через деякий час ви з задоволенням відзначите, як його це дратує. Більш того, якщо ви навчитеся шкодувати людини, вас подразнюючої, то джерело неприємних емоцій перестане займати ваші думки і забирати час.
2
Дратує ситуація завжди заслуговує погляду з боку - насправді багато хто з учасників конфлікту виглядають дуже смішно. Знайдіть у собі сили поглянути на проблему відсторонено - ви отримаєте іншу інтерпретацію подій і трохи розважитеся.
3
Час від дратівливості до спалаху гніву дуже мало - всього кілька секунд. Вчіться заповнювати ці секунди продуктивною діяльністю - вважайте до 10 і одночасно обмірковуйте ситуацію. Подумайте про наслідки - це повинно вас охолодити. Якщо є можливість - відіжміться або підтягніться (фізичне навантаження відмінно справляється з дратівливістю).
4
Якщо причиною вашої дратівливості є завищені вимоги до оточуючих, то вчіться приймати людей такими, які вони є. Немає ідеальних людей, у всіх свої недоліки і достоїнства. Упокорюючись з присутністю у людей якостей, які вам не подобаються, ви підвищуєте свою самодостатність.
5
Напади дратівливості, якщо їх придушувати, можуть призвести до внутрішнього дискомфорту і стати причиною множинних неврозів. Звільняйте свою душу від негативу доступними способами - молитвою, спілкуванням. Корисні бесіди з розважливими і добродушними співрозмовниками - такі люди володіють умінням слухати і завжди дають адекватну оцінку ситуації.
Запальний людина сильно ускладнює життя і собі самому, і оточуючим. Будь-яка дрібниця, на який і уваги-то не варто звертати, може вивести його з себе, спричинити неадекватну реакцію, крик, скандал. Через це йому важко дається спілкування з рідними, друзями, товаришами по службі. Він поступово здобуває репутацію невихованого грубіяна. Легко зрозуміти, що це аж ніяк не йде на користь його кар'єрі та особистому житті.
Запальні люди, навіть розуміючи, що вони ведуть себе не кращим чином, часто виправдовують свою поведінку генетикою: «Гарячий я, вибуховий, як порох, і батько таким був, і дід, тут вже нічого не поробиш!» Так , ніхто не заперечує впливу генетичного фактора, але при бажанні і наполегливості цілком можна приборкати свої емоції. Або, принаймні, ввести їх в прийнятні рамки. Дуже хороший спосіб - зайнятися фізкультурою, спортом, особливо такими видами, які пов'язані з підвищеним фізичним навантаженням і виплеском агресивної енергії. Наприклад, важкою атлетикою, єдиноборствами, боксом. Це посприяє видаленню зайвого нервового напруження. Не слід нехтувати елементарною самонавіюванням, аутотренінгом. Вправи нескладні, займуть не так вже й багато часу, а практичний ефект виявиться досить скоро. Краще поєднувати їх з дихальною гімнастикою. Треба також взяти за правило: перед тим як відреагувати на чиїсь слова чи вчинки, які вас розлютили, обов'язково витримаєте паузу. Хоч невелику. Постарайтеся подумки дорахувати до п'яти, краще до десяти. Головне, щоб відповідні слова не зірвати відразу ж, коли роздратування максимально. А через лічені секунди воно вже помітно зменшиться. Ви самі здивуєтеся, переконавшись, наскільки дієвим є цей простий прийом. При першій можливості намагайтеся отримувати позитивні емоції: вибирайтеся на природу, слухайте музику (краще класичну або мінорну, але тільки не агресивну типу важкого року), читайте улюблені книги. При необхідності скоректуйте режим дня, намагайтеся не перевтомлюватися, спите рівно стільки, скільки необхідно для гарного відпочинку. Навчіться давати своєї запальності нешкідливий вихід. Якщо відчуваєте, що ось-ось «вибухнете», скомкають аркуш паперу, зімніть сірникову коробку, зламайте олівець. В крайньому випадку вдарте кулаком по столу або по стіні. Це краще, ніж накидатися на оточуючих. Не виключено, що підвищена запальність обумовлена зміною гормонального фону. Тому не завадить пройти обстеження у кваліфікованого ендокринолога. Можна також за погодженням з лікарем приймати заспокійливі лікарські препарати, бажано рослинного походження.