Як викинути градусник.

Градусник дуже корисний предмет, що вимагає дбайливого звернення, адже в ньому міститься ртуть - небезпечний для здоров'я метал. У випадку, якщо термометр розбився або просто прийшов в непридатність, виникає необхідність позбутися від нього, однак багато хто не знає, куди викинути градусник.
Інструкція
1
Якщо градусник розбився, в першу чергу захистите місце, на яке потрапила ртуть, так як цей метал має властивість розноситися по квартирі, наприклад, на підошві взуття.
2
Відкрийте кватирку, але стежте за тим, щоб не було протягу, інакше пари ртуті швидко розповсюджуватися в повітрі. Потім приступите до збору небезпечного металу.
3
Надіньте гумові рукавички і ватно-марлеву пов'язку. Ртуть скочується в маленькі кульки, тому найзручніше її збирати гумовою грушею або шприцом. Якщо ні того, ні іншого під рукою не виявилося, то візьміть шматок скотча або мокрий аркуш цупкого паперу і проведіть їм по кульках, вони повинні прилипнути.
4
В скляній банці приготуйте концентрований розчин марганцівки і помістіть туди зібрану ртуть і осколки градусника, щільно закрийте гумовою кришкою.
5
Зателефонуйте в МНС і повідомте про подію. Коли приїде бригада рятувальників, передайте їм разом з банкою гумові рукавички, ватно-марлеву пов'язку і предмет, яким збирали ртуть. Крім цього в обов'язки МНС входить і дезінфекція приміщення, де розбився термометр.
6
Коли дезінфекція закінчилася, то займіться своїм здоров'я. Слабким розчином марганцівки прополощіть рот і горло, почистіть зуби і прийміть кілька таблеток активованого вугілля. Пийте більше рідини, оскільки ртутні утворення виводяться через нирки.
7
Якщо градусник, цілий, але прийшов в непридатність або просто не використовується, то його варто здати в одну із спеціальних служб. Як правило, в організаціях, що реалізують медичну техніку, знаходяться контейнери для збору ртутьвмісних та інших небезпечних відходів. Зателефонуйте в довідкову службу свого населеного пункту і дізнайтеся, чи є у вас подібна організація. Якщо так, то зв'яжіться з даною організацією і уточніть, в який день можна прийти і здати ртутний термометр. Якщо ні, то зверніться до наступного пункту.
8
Непотрібний градусник можна здати в санепідстанцію або державну аптеку. Ці установи за законом зобов'язані приймати ртутні термометри. Все, що потрібно зробити - це прийти з градусником і написати заяву. Якщо з якої-небудь причини фахівці відмовляються здійснювати прийом, то слід поскаржитися в обласне або міське управління охорони здоров'я.