Як діагностувати туберкульоз.

Туберкульоз є інфекційним захворюванням. Заразитися ним можна при тісному спілкуванні з хворою людиною. Палички Коха, так називаються збудники хвороби, передаються повітряно-крапельним шляхом. Найпоширенішою є легенева форма, але туберкульоз може вразити і інші органи людини.
Інструкція
1
Симптомами легеневого туберкульозу є: тривалий кашель, головний біль, нічне потіння, задишка, кровохаркання, болі в грудній області, втрата маси тіла. Якщо виявляються хоча б дві ознаки хвороби, то необхідно звернутися до лікаря і вчасно почати лікування.
2
Існують позалегеневі форми туберкульозу, коли мікобактерії поселяються на слизовій тканини внутрішніх органів. Існує туберкульоз кісток і суглобів, шкіри, нервової системи, сечостатевої системи, кишечника. Ознаками туберкульозу нервової системи можуть бути: підвищений внутрішньочерепний тиск, набряк мозку, головні болі, надмірне стомлення, апатія.
3
Туберкульоз кісток і суглобів проявляється болем і обмеженням рухливості суглоба, викривленням хребта, больовими відчуттями в кістки, трапляються переломи через підвищеної крихкості кісток.
4
Будьте уважні, часто плутають туберкульоз сечостатевої системи з запаленням - на ранніх стадіях цей вид туберкульозу не має явних симптомів. Спільна консультація лікарів може точно діагностувати захворювання.
5
При ураженні паличками Коха кишечника спостерігається біль в області живота, здуття, пронос. Терміново зверніться за допомогою до лікарів, інакше може трапитися кишкова непрохідність і кровотеча.
6
Якщо з'явилися гнійні ранки на шкірі, змінилася її структура і колір, збільшилися лімфатичні вузли, то зверніться за консультацією до фтизіатра і дерматолога. Найчастіше туберкульоз шкіри виникає після контактів з хворою людиною.
7
Добре харчуйтеся, дотримуйтесь правил санітарії, провітрюйте приміщення, тому що велика ймовірність захворіти на туберкульоз існує у людей з ослабленим імунітетом, хронічних хворих, і у тих, хто тривалий час перебуває в тісному контакті з хворою людиною.
Зверніть увагу
Правильний діагноз ставиться тільки після ретельно проведеного обстеження лікарем-фтизіатром. Проводяться мікробіологічні дослідження, ставляться туберкулінові проби, призначається рентген або флюорографія. Існує метод, що дозволяє майже з 100% вірогідністю діагностувати туберкульоз - ДНК-діагностика, коли досліджується мокрота пацієнта.