Як лікувати обмороження пальців. Обмороження пальців ніг.

При впливі холоду на людський організм відбувається загальне обмороження, наступає розлад кровообігу шкіри, потім внутрішніх тканин і в кінцевому підсумку настає омертвіння. Першими ознаками є лихоманка, потім сонливість і втома, яка перетікає в глибокий сон, що закінчується летальним результатом. Однак більша частина всіх обморожень припадає саме на пальці рук і ніг.
Вам знадобиться
  • - тепле приміщення;
  • - етиловий спирт;
  • - сироватка від правця.
Інструкція
1
Сприяє обмороженню загальне ослаблення організму, фізична втома, голод, вузький одяг, яка порушує кровопостачання, а також серцево-судинні захворювання. Підсилює процес обмороження прийом алкоголю. Наявність зблідлий шкіри - перша ознака обмороження.
2
У випадку якщо ви відчули, що пальці рук замерзають, почніть робити енергійні кругові рухи руками. Ця вправа є найефективнішим способом розігрівання кінцівок завдяки тому, що з центральних судин кров надходить у периферичні судини.
3
При обмороженні та переохолодженні кінцівок, потерпілого слід доставити в тепле приміщення, протерти етиловим спиртом обморожені пальці, масажуючи їх не перестаючи поки не відновиться кровообіг. Якщо під рукою не виявилося етилового спирту, відігрівайте кінцівки в теплій воді, поступово підвищуючи її температуру, доливаючи окріп. Після цього пальці насухо витріть і масажуйте круговими рухами тривалий час, потім накладіть стерильну пов'язку. Метод УВЧ опромінення також може швидко зігріти відморожені ділянки тіла, не завадить в такій ситуації і невелика доза алкоголю.
4
В обов'язковому порядку хворому вводиться анатоксин і сироватка від правця, непоганий ефект дає застосування симптоматичних засобів. Особливо важливим моментом є застосування заходів щодо мікроциркуляції, а також щодо поліпшення реологічних властивостей крові.
5
Після закінчення прихованого періоду при обмороженні пальців, приступайте до цілеспрямованої терапії місцевих проявів обмороження, адже вже є можливість визначити ступінь обмороження пальців.
6
Перша і друга ступінь лікується цілком успішно і швидко. Уражену шкіру змащуйте будь ранозагоювальної маззю, що з'явилися пухирі подрежьте гострим предметом у самого заснування, обробивши попередньо антисептиком. Потім накладіть пов'язку з ранозагоювальної маззю. Крім того, бажано ввести антибактеріальний препарат внутрішньом'язово. Профілактикою обмороження є прийом судинорозширювальний засіб, наприклад, аспірин.
Зверніть увагу
При морозі до -20 градусів органи перестають отримувати тепло та харчування внаслідок звуження судин. При температурі -30 градусів відбуваються зміни в клітинах, що призводить до руйнування тканин.
Корисна порада
Щоб випадково не отримати обмороження при тривалому знаходженні на повітрі взимку, досить ховатися від вітру і холоду, тепло одягатися і добре харчуватися.