Як лікувати сухі очі.

Внаслідок порушення стабільності плівки, що покриває рогівку, виникає хронічне подразнення очей, запалення судин і з'являється сухість і почервоніння. На поширення синдрому «сухих очей» впливає комп'ютерне обладнання та лазерна корекція зору, а також радіальна кератотомія. Великий вклад в розвиток синдрому вносить і постійне застосування медикаментозних препаратів різної спрямованості.
Вам знадобиться
  • Штучний замінник сліз.
Інструкція
1
У здорової людини слізна плівка має товщину близько 10 мкм, водянистий шар плівки має властивість постійно оновлюватися, забезпечуючи доставку поживних речовин і кисню до епітелію кон'юнктиви і рогівки. Синдром «сухих очей» має безліч симптомів, які практично не виражені об'єктивними проявами патології. Важка форма синдрому виділяється макропризнаков: сухий кон'юнктивіт, нитчастий кератит, виразка і ерозія рогівки очей.
2
Діагностика синдрому «сухих очей» включає в себе з'ясування скарг, збір анамнезу, огляд за допомогою щілинної лампи. Виявлення дегенеративних змін на кон'юнктиві і рогівці свідчить про наявність синдрому «сухих очей».
3
Лікування синдрому направляється на поповнення дефіциту рідини, стабілізацію слізної плівки і купірування змін очей. Основний напрямок полягає в заміщенні дефіциту слізної рідини шляхом штучних замінників сліз у вигляді гелів і очних крапель, стимулювання слезопродукции, а також створення всіх умов для скорочення відтоку рідини з кон'юнктівной порожнини.
4
Замінники слізної рідини використовуються на першому етапі лікування, вони розрізняються за хімічним складом і за ступенем в'язкості. Фармакологічний ефект обумовлений протезіруют дією на водянистий шар слізної плівки, до складу входять гідрофільні полімери, які утворюють власну прероговічной плівку. Препарат закапують в порожнину хворого очі близько 5 разів на добу, і розриви слізної плівки відбуваються рідше, а також підвищується її стабільність.
5
При неефективності терапії за допомогою медикаментів, застосовуються хірургічні втручання для закриття шляхів відтоку слізної рідини з очі . Під час операції створюється механічна затримка слізної рідини в кон'юнктивальному мешке.Справіться з синдромом «сухих очей» допоможе і підвищене споживання рідини, 2 літри води або чаю в день підтримає очі в гідратованому стані, прискорить виведення шлаків. Також слід частіше моргати, особливо під час читання і перегляду телевізора.
Зверніть увагу
Функціональне обстеження проводиться, якщо залишається неясною природа виявлених змін. В такому випадку беруться дві проби, що дозволяють оцінити стабільність слізної плівки, також вимірюється загальна слезопродукции.
Корисна порада
Для профілактики синдрому «сухих очей» слід щогодини відриватися від комп'ютера і телевізора на 5 хвилин.