Як стиснути великий файл.

Для передачі файлів по мережевим з'єднанням або транспортування їх на знімних носіях бажано обмежувати розміри деякими рамками, які визначаються пропускною здатністю мережі або місткістю знімного носія. З файлами, чиї розміри в ці рамки не вміщуються, доводиться здійснювати додаткові маніпуляції - стиснення або розбиття на частини. Як правило, для цих цілей застосовують програми-архіватори.
Інструкція
1
Встановіть в свою систему який-небудь додаток-архіватор, якщо його ще немає в вашому арсеналі службових програм. Найбільш поширений сьогодні серед російськомовних користувачів комп'ютерів архіватор WinRAR, а в решті європейської частини континенту і на континенті американському все ще воліють WinZIP. Конкуренцію цим двом лідерам ринку становить безкоштовний додаток 7-ZIP. Який би з варіантів ви не вибрали, будь-який з них забезпечить можливість користуватися будь-яким з цих трьох форматів архівування, а на додаток ще й цілим набором форматів сторонніх виробників. Нижче наведені варіанти використання на прикладі архіватора WinRAR.
2
Пошукайте у вашому комп'ютері файл, який потрібно стиснути. В процесі інсталяції програма-архіватор додає додаткові функції в Провідник Windows, тому не обов'язково запускати саму програму і з її допомогою розшукувати потрібний файл. Використовуйте той спосіб, до якого ви звикли - наприклад, якщо всі файли ви зберігаєте на робочому столі, то просто клацніть потрібний файл правою кнопкою миші. Це ж можна зробити і запустивши Провідник (win + e), і перейшовши в папку, де зберігається файл.
3
Виберіть в контекстному меню один з пунктів, що відноситься до архівації - їх має бути кілька. Наприклад, якщо файл називається BigFile.psd, то клацніть рядок «Додати в архів BigFile.rar». Архіватор стисне файл, використовуючи установки за замовчуванням, і створить в цій же папці файл з вказаною назвою. Якщо ж ви виберете в контекстному меню пункт «Додати до архіву», то додаток відкриє вікно, в якому ви зможете самостійно вибрати настройки створюваного архіву. Установка, що відповідає за ступінь стиснення файлу, поміщена на вкладку «Загальні» і забезпечена заголовком «Метод стиснення». Виберіть у спадному списку один з шести варіантів, маючи при цьому на увазі, що час, який буде потрібно на процедуру стиснення і подальшої розпакування архіву, залежить від цього вибору. Щоб запустити процедуру натисніть кнопку «OK».
4
Деякі типи файлів (наприклад, відеоролики) вже стиснуті майже до межі, тому архівація їх не дасть суттєвого ефекту. В цьому випадку можна скористатися можливістю архиватора створювати багатотомні архіви, тобто розбивати файл на декілька частин заданого розміру, які після переміщення їх через мережу або на знімному носії, легко збираються в вихідний файл. Для цього треба вибрати в контекстному меню пункт «Додати до архіву», а потім в поле «Розділити на томи розміром ...» вказати граничний розмір кожного файлу багатотомного архіву. Наприклад, ввівши в це поле 100m, ви встановите межу в сто мегабайт, а 500k відповідає 500 кілобайтам.