Як вибрати мікрофон.

Мікрофон - це електроакустичний прилад, призначений для перетворення акустичного звуку в електричні сигнали. За допомогою його звук або записується, або передається на пристрої підсилення. Від того, для чого вам необхідний мікрофон (наприклад, для стереозаписи, для запису вокалу або музичних інструментів) залежить те, на якій моделі ви зупинитеся.
Інструкція
1
Для того щоб зробити правильний вибір вам потрібно знати основні параметри мікрофона: Звук: Монофонічне звучання - при ньому звуки, які належать різним джерелам, начебто виходять з однієї точки. Таке звучання призводить до спотворення звуку і порушення сприйняття простору. Стереозвучання - це система, яка зберігає інформацію про розташування джерела звуку через два або кілька незалежних аудиоканала. Частотний діапазон (Гц): Це верхні або нижні граничні значення частот, в межах яких мікрофон записує звук.Чувствітельность (дБ): Ця характеристика показує, яке вихідна напруга спостерігається біля мікрофона при впливі на нього звуковому тиску. Чим вище це значення, тим більш чутливий мікрофон.Імпеданс (Impedance): Це величина опору змінному струму, яка вимірюється в омах (Ом).
2
Типи мікрофонів: Динамічні мікрофони - це найбільш популярний і поширений тип. Порівняно з іншими моделями, динамічні мікрофони мають ряд переваг: досить низька ціна і в теж час надійність, а так само можливість роботи з високим звуковим давленіем.На даний час існує безліч видів динамічних мікрофонів, так, наприклад деякі з них спеціально орієнтовані для зняття звуку з барабана або для подзвучіванія контрабаса.Конденсаторние мікрофони - це більш досконалий тип, ніж попередній. Цей тип мікрофонів складніше у виробництві і, як наслідок, значно дорожче динамічних, але вони забезпечують набагато кращу якість звучання. Електретні мікрофони. Відмінність даного типу від інших полягає в тому, що електретних мікрофони не потребують в зовнішніх джерелах живлення, але їх чутливість і частотні характеристики дещо гірше.
Мікрофон - електроакустичний прилад, головними функціями якого є звукопідсилення і звукозапис. Важливо розуміти, що технічні характеристики різних мікрофонів відрізнятимуться залежно від галузі використання пристрою. Тому для початку варто визначитися, для чого саме він вам потрібен. Виходячи з цього можна вибрати найбільш підходящу модель мікрофона.

Види мікрофонів

Найбільш затребуваними видами мікрофона є динамічний і конденсаторний. Перевага першого виду полягає в тому, що йому не потрібне зовнішнє джерело живлення, крім того, його пристрій досить просте. Принцип роботи грунтується на коливаннях мембрани, які потім передаються Року Польщі через магнітне поле струмопроводу. Динамічний вигляд мікрофона часто застосовується для концертів, живих виступів. Використовується він і в звукозаписних студіях. Також існують моделі таких мікрофонів, які спеціально розроблені для спеціальних інструментів - наприклад, для різних барабанов.Действіе конденсаторного мікрофона засноване на зміні ємності конденсату, що розташовується між обкладинками, на які впливає звук. Для цього типу пристрою потрібен зовнішній джерело живлення. Такі мікрофони найкраще підходять для студійної роботи (для звукозапису), оскільки вони передають звук найбільш якісно і чисто. Однак вони дуже чутливі до зовнішніх умов - вологості, температурі навколишнього середовища, відстані до джерела звуку, а також до сторонніх звуків. Через цю особливості виключається їхнє застосування в «польових» умовах. Втім, існують моделі такого типу, які можливо використати при живих виступах, наприклад, хоровому співі. Конденсаторні мікрофони потрібно встановлювати на спеціальні тримачі.

Вибір мікрофона: технічні характеристики

Щоб правильно вибрати мікрофон, необхідно розбиратися в його технічних характеристиках або хоча б мати про них загальне уявлення. На якість передачі звуків впливають: - спрямованість; - чутливість; - діапазон частот; - рівень звукового давленія.Показатель спрямованості характеризує, наскільки добре мікрофон може сприймати звуки, які впливають на нього з різних сторін. Розрізняють неспрямований мікрофон, двонаправлений, гіперкардіоїдний, кардіоідний.К Приміром, якщо мікрофон неспрямований, він стане сприймати все звуки, з якого боку б вони не виходили. Але це не завжди зручно. Так, при запису інтерв'ю на вулиці краще підійде вузькоспрямований мікрофон - модель «пушка» .Рівень чутливості вказує на те, наскільки тихий звук здатний визначити ваш мікрофон. Слід зауважити, що пристрої конденсаторного типу мають більшу чутливість. Однак вона не завжди виправдана, наприклад, для запису мови в шумних приміщеннях або на вулиці. Через високий показникачутливості у ненаправленного мікрофона запис стане «забруднена» різними сторонніми звукамі.Чем ширше діапазон частот біля мікрофона, тим якісніше буде передавати звуки пристрій. Рівень звукового тиску показує, якої сили звук здатний передавати мікрофон, не спотворюючи його. Високим є показник 130-140 дБ. Цей параметр важливий, якщо ви хочете використовувати пристрій для передачі гучних звуків - наприклад, барабанного дробу.

Як вибрати мікрофон: рекомендації

Крім перерахованих вище технічних характеристик, є й інші - компактність, вага, довжина кабелю і т .д., що не особливо впливають на звук, але роблять використання електроакустичного приладу більш удобним.По своєму призначенню мікрофони бувають: - накамерні; - петличні; - ручні; - настільні; - підвісні; - потайні, які прикріплюються до музичних інструментів і т .д.Прі виборі мікрофона також слід пам'ятати, що він повинен бути виготовлений з якісних матеріалів. Перш ніж придбати пристрій, почитайте на форумах відгуки про сподобалася вам моделі і її виробника. Якщо ви вибираєте мікрофон для караоке, крім перерахованих вище характеристик зверніть увагу на довжину кабелю приладу і його роз'єм. Також пам'ятайте, що вам знадобиться ручний мікрофон. В іншому можна виходити зі своїх переваг і бюджету.