Як оновити біос материнської плати.

Операція перепрошивки БІОСа - досить-таки трудомісткий процес, що вимагає граничної уваги і певних навичок роботи з комп'ютером. Однак найчастіше ми спостерігаємо необхідність в цій операції для подальшої коректної роботи з комп'ютером. Тут, звичайно ж, краще буде звернутися до кваліфікованих фахівців, але якщо ви впевнені в своїх силах і навичках, то можете спробувати зробити це самі.
Вам знадобиться
  • - кілька надійних дискет;
  • - комп'ютер з дисководом для оптичних і магнітних дисків;
  • - заздалегідь викачані з інтернету програми awdflash і БІОС.
Інструкція
1
Візьміть чисту дискету. Вставте її у відповідний дисковод, відкрийте «Мій комп'ютер». Клацніть правою кнопкою миші по значку «Диск 3,5 (А)», в меню оберіть пункт «форматування». У вікні створення завантажувального диска поставте галочку напроти пункту «Створення завантажувального диска MS-DOS». Після завершення процесу форматування натисніть кнопку «Закрити».
2
Запишіть на цю ж дискету два файли: власне, програму БІОС, попередньо завантажену з сайту виробника материнської плати, і програму прошивки awdflash.exe.
3
Перезавантажте комп'ютер. Зайдіть в БІОС шляхом натискання кнопки Del при його подальшому включенні. Скиньте всі наявні настройки, слідуючи простим вказівкам системи. Зайдіть в перший розділ і переконайтеся, що діскетнік за замовчуванням не відключився, якщо це сталося, змініть стан вручну, після чого обов'язково в другому розділі поставте його першим у списку пріоритетів завантаження. Перевірте, чи заборонено кешування БІОСа і відключіть антивірусний захист. Збережіть результати.
4
Перезавантажте комп'ютер. При завантаженні діалогове вікно видасть, що знайшовся DOS певної версії. У рядку A:> _ наберіть наступну команду: dir і натисніть Enter. З'явиться список наявних на дискеті файлів, запишіть їх назви для подальшого спрощення роботи з ними.
5
Наберіть в командному рядку команду awdflash/?, натисніть Enter. Вивчіть що з'явився список ключів, необхідний для подальшої роботою з програмою прошівкі.Шаг 6. Наберіть команду: A:> awdflash newbios.bin oldbios.bin/py/sy/cc/cp/cd/eВведіте довільну назву нового файлу .bin БІОСа .Старая його версія збережеться на дискеті, вона називатиметься oldbios.bin.
6
Зачекайте, поки система виконає всі необхідні дії. Вона самостійно без вашої участі збереже старий БІОС на дискету, встановить новий і обнулить параметри конфігурації. Зазвичай на це потрібно не більше 1-3 хвилин. Після того, як переконаєтеся, що всі процеси завершені і стара версія БІОСа записана на дискету, можете перезавантажити комп'ютер і відрегулювати всі налаштування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xNBQY8zczaY
Зверніть увагу
перепрошивки БІОС дуже ненадійні, оскільки діскетнікі в більшості своїй досить примхливі в плані читання інформації.
Корисна порада
Перед прошивкою зробіть кілька завантажувальних дискет щоб уникнути наслідків проблем зчитування інформації.
Час від часу виробники материнських плат випускають оновлення BIOS для своїх продуктів, що підвищують їх продуктивність і виправляють помилки в роботі. Оновити версію BIOS своєї материнської плати можна кількома способами.
Інструкція
1
Можна використовувати дискету або флешку з встановленим на неї прошівальщік BIOS і попередньо туди ж скопійованої новою версією прошивки BIOS. Версії прошівальщік для поновлення BIOS саме таким способом є для всіх виробників BIOS (AWARD, AMIFlash і т.д.).
2
Деякі материнські плати (наприклад, виробництва компанії ASUS) дозволяють виробляти оновлення засобами самого BIOS, зчитуючи нову прошивку з USB-флешки.
3
Більшість виробників пропонують утиліти для відновлення BIOS з-під системи Windows. Використання таких утиліт найзручніший, але, в той же час, найбільш ненадійний шлях, часто приводить до проблем працездатності материнських плат.
Зверніть увагу
Перепрошивка BIOS може позбавити вас гарантійного обслуговування материнської плати.