Як запам'ятати планети.

Наша сонячна система включає в себе дев'ять планет - Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і маленький Плутон, який на сьогоднішній день вже не вважається планетою. Легко запам'ятати послідовність планет допоможуть віршики, лічилки, мнемонічні техніки. Давайте розглянемо найбільш незвичайний спосіб - спосіб на основі мнемоніки.
Вам знадобиться
  • - уява
Інструкція
1
Якщо ви хочете запам'ятати порядок планет на все життя, зберіть їх разом так, щоб вийшов фантастичний і зв'язний розповідь. Використовуйте всю свою уяву, тоді виявиться, що розповідь важче забути, ніж запам'ятати.
2
Наприклад уявіть собі яскраво сяюче Сонце. Постарайтеся щоб образ вийшов гранично ясний. Ви повинні відчути його тепло, захопитися його чарівною красою.
3
Тепер уявіть стадіон, залитий сонцем, на якому виступає кумир мільйонів, співак і композитор Фредді Мерк'юрі (прізвище майже відповідає назві першої планети від Сонця - Меркурію).
4
Думайте про те, що концерт на стільки прекрасний, що привернув увагу самої богині Венери. Уявіть в чому вона одягнена, відчуєте аромат парфумів, погляньте на волосся, що розвиваються на вітрі.
5
Далі уявіть як у неї в руці з'являється куля зі срібла. Легким рухом руки вона кидає ця кулька. Кидок виявляється настільки потужним, що він здійснює міжпланетний переліт. Ви повинні чітко побачити його траєкторію, т.к. в ньому відбивається сонце. І приземляється кулю на планеті Земля, а саме у вашому городі.
6
Уявіть що від удару утворилася величезна воронка, а грудки землі дощем посипалися на територію сусіда. Ваш сусід - маленький і сердитий тип, з червоним обличчям (аналогія з планетою Марс). Виходить до вас з батончиком «Марс» в руці.
7
Слідом уявите що сусід починає сильно лаятися, навіть кидається на вас з кулаками, але тут з'являється ваш захисник. Це величезний гігант, з важкою ходою. На лобі його сяє буква «Ю». Сусід тут же заспокоюється, тому як гігант - ваш друг і, за сумісництвом, верховний бог Юпітер.
8
Уявіть що ви піднімаєте вгору очі, щоб подякувати друга. Тут ви бачите на його гігантської футболці напис «Сатурн». Далі ви з подивом виявляєте, що слово сатурн можна прочитати як сат-ур-н, де сат - сатурн, ур - уран, н - нептун. Причому число букв прямо пропорційно видаленню планет від сонця.
9
І останнє що потрібно уявити, це сидячого на плечі Юпітера, маленького пса, який виляє хвостом і весело гавкає. Його звуть Плуто (майже повна відповідність з назвою планети Плутон), він - герой мультфільмів Уолта Діснея.
10
Тепер ще раз відтворіть в пам'яті цю картину. Погодьтеся, її буде важко забути.