Як зібрати дерев'яні кубики.

Все більше батьків роблять вибір на користь екологічно чистих матеріалів в складі аксесуарів для дітей. Враховуючи цей фактор, продавці нерідко завищують ціни на іграшки з природних матеріалів. Щоб подарувати дитині найкраще і водночас заощадити кошти, зробіть дерев'яні кубики для дитини своїми руками.
Інструкція
1
Такі іграшки можна зібрати з дерев'яних дощечок, ДСП або фанери. Накресліть на заготовлених дощечках шість квадратів зі стороною 7 см. Можна зробити кубики менше або більше (це залежить від віку дитини) - іграшка повинна поміщатися у нього в руці.
2
Виміряйте товщину дошки, з якої будете випилювати деталі. Ця кількість міліметрів додайте на кресленні до двох з шести квадратів (збільште довжину кожної зі сторін). Це потрібно для того, щоб дві деталі тримали між собою інші чотири.
3
Ножівкою з дрібними зубами випиляєте всі шість деталей. Щоб дитина не подряпався об нерівні краї кубика, постарайтеся зробити їх якомога більш гладкими за допомогою наждачного паперу.
4
Відшліфовані заготовки протріть тканиною і склейте. Підберіть клей, відповідний саме для вибраного матеріалу - наприклад, столярний клей для різних видів дерева. Нанесіть тонку лінію на верхню і нижню сторони кожного з двох великих квадратів. Потім вставте між ними верхню і нижню межі кубики. Притисніть деталі і тримайте їх, не зрушуючи, кілька хвилин, поки клей не схопиться. Точне вказівку часу ви знайдете на упаковці клею. Потім нанесіть склад на ребра двох решти деталей і вставте їх в каркас. Залиште кубик висихати на добу.
5
Щоб іграшка була навчальною, її можна розмалювати. Зробіть кубики -алфавіт. На одній грані можна написати букву, на другий - написати слово, з неї починається, на третій - зробити малюнок, що позначає це поняття. Для розпису кубиків візьміть акрилову фарбу. Контури малюнка наносите олівцем, потім розфарбуйте його нерозбавленим акрилом за допомогою жорсткої синтетичної пензлика. Через кілька годин після розпису, коли фарба висохне, кубик можна покрити акриловим лаком. Щоб оформлення було більш безпечно для здоров'я дитини (частки фарби можуть відшаруватися від іграшки), малюнок можна випалити на дереві, використовуючи спеціальний інструмент. Найкраще для цього підійдуть липові або березові дощечки.
Корисна порада
З декількох кубиків можна зробити паззл для малюка, завдавши на іграшки фрагменти одного простого зображення.
Кубик Рубика - одна з найпопулярніших в світі головоломок, яка справедливо вважається складною, і небагато людей можуть похвалитися вмінням швидко зібрати кубик Рубика власними руками, поєднавши всі кольорові квадратики на всіх сторонах. Тим не менш, є алгоритм, що дозволяє правильно зібрати кубик Рубика зі сторонами 3 на 3 квадрата і якщо ви будете його дотримуватися, то легко вирішите цю головоломку.
Інструкція
1
Виберіть, який з квітів кубика розташовуватиметься внизу. Нехай це буде зелений. Рухаючи боку кубика, зберіть на нижній стороні хрест з квадратів обраного зеленого кольору.
2
Після того як хрестик зібраний, починайте збирати кути нижньої сторони кубика - поверніть фронтальну сторону кубика на чверть повороту проти годинникової стрілки, потім так само поверніть на чверть повороту проти годинникової стрілки верхню площину кубика, а потім поверніть на чверть повороту фронтальну площину за годинниковою стрілкою.
3
Тепер праву площину фігури поверніть за годинниковою стрілкою на чверть, а за нею точно так же поверніть верхню площину. Після цього праву площину поверніть на чверть проти годинникової стрілки.
4
Знову поверніть праву площину за годинниковою стрілкою на чверть, верхню площину поверніть проти годинникової стрілки на чверть, праву площину поверніть проти годинникової стрілки на чверть, а потім верхню площину поверніть у напрямку.
5
Помістивши всі кути на свої місця, переходите до наступного кроку - бічні частини кубика поверніть так, щоб вони на другому шарі кубика встали на свої місця. Боковушки верхньої площині кубика проверніть, утворивши хрестик з квадратів одного кольору. Поверніть їх знову, якщо вони виявилися не на своїх місцях.
6
Чотири кута поставте на потрібні місця. Таким способом ви зможете збирати кубик Рубика з будь-яких комбінацій.