Як поміняти ступичний підшипник на ВАЗ. Як поміняти передній ступичний підшипник ВАЗ2112.

Всі системи автомобіля при русі повинні бути повністю робітниками. Особливо це стосується підвіски автомобіля, зокрема коліс. Якщо ви відчули на повороті легку вібрацію на рульовому колесі і гул, то існує велика ймовірність руйнування ступичного підшипника . Щоб надалі колесо не заклинило, слід негайно його замінити. Цю роботу можна легко виконати самостійно, використовуючи мінімальний комплект інструментів.
Вам знадобиться
  • - накидной і ріжковий ключі на 17;
  • - пассатижи;
  • - молоток;
  • - масивна викрутка або зубило;
  • - торцева головка на 27;
  • - проставки для запресовування
Інструкція
1
Вивчіть схему з каталогу перед початком роботи, щоб під час ремонту нічого не упустити. Зніміть переднє колесо. Покладіть його під нижній важіль. Пассатижами видаліть шплінт пальця колодки, потім видаліть палець. Балонним ключем притисніть гальмівні поршні, щоб вони зайшли в супорт. Зніміть гальмівні колодки.
2
Відкрутіть верхній і нижній болти супорта. Демонтуйте супорт і відводите його в сторону. Перевірте, щоб гальмівний шланг не мав натягнутий. Покладіть його на кермові тяги. Візьміть
3
Візьміть викрутку або зубило і без зусиль зніміть ковпачок маточини. Торцевої головкою на 27 відкрутите гайку. Не забувайте, що на лівому колесі - права різьба, а на правому - ліва. Відкрутіть в напрямок по ходу руху машини.
4
Зніміть маточину. Покладіть її на верстак або іншу плоску поверхню. Візьміть монтировку і вибийте сальник, можна видалити ручкою від молотка внутрішній підшипник, який і видавить його. Після чого зубилом або викруткою вибийте обойми підшипників. Вимийте маточину і цапфу всередині бензином.
5
Відкрийте упаковку з новими підшипника ми. Забийте обойми підшипників в маточину. Робіть це акуратно, легко постукуючи молотком по колу обойми. Візьміть проставку необхідного діаметра і посадіть обойми на місце.
6
Змастіть внутрішній підшипник "Литолом" і посадіть його на своє місце. Встановіть сальник. Скористайтеся тієї ж проставкой, яку застосовували при установе обойми. Всередину маточини накладіть мастило "Литол" і одягніть її на цапфу, яку також попередньо змастивши "Литолом". Змастіть цією ж мастилом зовнішній підшипник і встановіть його на місце. Поставте на місце шайбу і гайку. Останню закрутіть до упору, щоб маточина увійшла на своє місце. Поставте супорт в зворотній послідовності і зберіть його. Одягніть колесо і затягніть його.
7
Прокрутіть колесо по колу і, відпускаючи гайку маточини, регулюйте поки не з'явиться на колесі невеликий люфт. Затягніть гайку до тих пір, поки він не пропаде. Законтрите зубилом гайку і одягніть ковпачок маточини на місце. Проведіть ще раз регулювання ступичні підшипників через 500-1000 км.