Як побудувати криву виробничих можливостей. Побудова кривої виробничих можливостей.

Крива виробничих можливостей - це звичайна модель, за допомогою якої можна відобразити, від якої кількості одного блага нам доведеться відмовитися, щоб отримати деяку кількість іншого блага. Так як же побудувати таку модель?
Вам знадобиться
  • Папір, текст завдання, лінійка, ручка, олівець, ластик.
Інструкція
1
Уважно вивчіть умова завдання. Воно може бути різним. Постарайтеся з'ясувати, що саме від вас вимагає автор задачі. У завданні може вимагатися просто намалювати приблизний графік кривої виробничих можливостей або побудувати точний графік і по ньому знайти які-небудь значення в заданій точці. У всіх випадках необхідно спочатку побудувати сам графік.
2
Графік виконують в декартовій площині. Це означає, на графіку буде два промені - горизонтальний і вертикальний, що виходять з початку координат. Відзначте нульову точку, позначивши її буквою О. З неї проведіть два промені. На одному відзначатиметься кількість одного блага, а на другому іншого. На кінцях променів підпишіть, яке саме благо на ньому буде відзначатися.
3
Оберіть масштаб для креслення. Набагато простіше креслити малюнок на картатій папері, так як кожні два квадратика - це один сантиметр. Для наочності можна цифри написати ручкою червоного кольору. Сам графік найкраще креслити простим олівцем, щоб у разі помилки можна було легко стерти і виправити. Тепер зверніться до тексту завдання і знайдіть, в якому вигляді дана крива виробничих можливостей . Вона може бути дана у вигляді лінійного рівняння. Тоді необхідно накреслити маленьку табличку, в якій внести всі дані функції при заданому значенні аргументу. Після цього за даними таблиці побудуйте графік.
4
У задачі можуть бути просто дані значення. Тоді потрібно просто нанести їх на графік точками і побудувати графік. Також можна спочатку отримати рівняння і по ньому побудувати графік.