Як зменшити чутливість мікрофона. Як підключити вбудований мікрофон.

Висока чутливість потрібно від мікрофона не завжди. Іноді цей його параметр необхідно навмисно погіршити. Здійснити зниження чутливості мікрофона можна як програмними, так і апаратними способами.
Інструкція
1
Якщо мікрофон підключений до комп'ютера, запустіть на ньому програму-мікшер. У різних операційних системах вона носить різні назви і може запускатися також різними способами. Знайдіть у ній регулятор чутливості мікрофона. З його допомогою і зменшіть чутливість .
2
У разі якщо мікрофон підключений до магнітофона, спробуйте знайти на ньому перемикач способу регулювання рівня запису (ручний або автоматичний). Якщо знайти його вдасться, виберіть з його допомогою ручне регулювання рівня запису. Потім відповідним регулятором зменшите його. Зробити це на слух не вдасться, тому стежте за показаннями індикатора (практично всі магнітофони, в яких ручне регулювання рівня запису передбачена, мають його).
3
Увімкніть послідовно з електретний комп'ютерним мікрофоном змінний резистор номіналом близько 10 кіло. Збільшуючи його опір, можна знижувати напругу живлення вбудованого в мікрофон підсилювального каскаду на польовому транзисторі, тим самим знижуючи його чутливість .
4
Якщо використовується динамічний мікрофон (для комп'ютера він не годиться, зате застосовується в караоке-системах), підключіть його через атенюатор, також зроблений з змінного резистора. Номінал цього резистора повинен бути приблизно в десять разів більше опору мікрофона. Загальний провід мікрофона і шнура, що йде до комп'ютера, підключіть до лівого контакту змінного резистора, вихід мікрофона до правого, вхід звукової карти - до середнього.
5
Зменшити чутливість мікрофона можна і механічним способом, обернувши його кількома шарами тканини чи іншого матеріалу. Кількість шарів підберіть дослідним шляхом.
6
У випадку, якщо пристрій розрахований на підключення динамічного мікрофона, можна використовувати спільно з ним такий мікрофон, чутливість якого змінюється селективно залежно від того, чи знаходиться джерело звуку поряд з ним і впливає на мембрану з одного боку сильніше, ніж з іншого, або ж розташований на видаленні і впливає на неї з обох сторін однаково. У другому випадку звук мікрофоном майже не сприймається.
Існує безліч різновидів мікрофонів в залежності від сфери застосування і призначень, але у всіх практично одні і ті ж параметри. Одним з них є чутливість мікрофона. Іноді вона буває занадто високою і створює ефект луни або «фонить». Для цього чутливість спеціально погіршують, як програмними, так і апаратними способами.
Інструкція
1
У разі якщо підключення йде через комп'ютер, запустіть спеціальну мікшер-програму. Вона може по-різному називатися в різних операційних системах, та й запускатися може різними способами. Знайдіть у програмі функцію регулятора чутливості мікрофона. За допомогою нього збавте чутливість до необхідного рівня.
2
Якщо підключення мікрофона проводиться до магнітофона, знайдіть на ньому ручний або автоматичний перемикач рівня звукозапису. За допомогою нього виберіть ручний спосіб управління рівнем запису. Зменшіть його відповідним регулятором. На слух це зробити неможливо, так що стежте за показаннями індикатора (майже всі магнітофони, в яких передбачено ручне управління рівнем запису, його мають).
3
При використанні динамічного мікрофона, який застосовується в караоке, але не годиться для комп'ютерів, виконайте підключення через атенюатор, зроблений також із змінного резистора. Опір мікрофона має бути в десять разів менше номіналу цього резистора. Загальний кабель шнура, який йде до комп'ютера, і мікрофона підключіть до лівого контакту резистора, мікрофонний вихід підключіть до правого, а вхід звукової карти - посередині.
4
Якщо пристрій-посередник розраховане на роботу з динамічним мікрофоном, то можливо спільне використання такого мікрофона, чутливість якого селективно змінюється залежно від місця розташування джерела звуку, і який здатний впливати на мембрану мікрофона з одного боку сильніше, ніж з іншого, або взагалі розташований на видаленні і надає однаковий вплив на мембрану з двох сторін. У цьому випадку звуки мікрофоном практично не сприймаються.
5
Знизити чутливість можна механічно. Для цього оберніть мікрофон тканиною (кількість шарів варіюйте за звучанням).