Як промити картридж струменевого принтера. Як витягнути чіп із струминного принтера.

Набагато більший прибуток виробники струменевих принтерів отримують від продажу витратних матеріалів, ніж від самої техніки. Проте, багато користувачів ПК, які вважають, що ціна на картриджі занадто велика, придумали альтернативний спосіб їх заповнення. Їх цілком можна заправити самостійно, але перед цим потрібно неодмінно промити.
Інструкція
1
Виконуйте промивку картриджа в наступних випадках: якщо ви збираєтеся заправити картридж чорнилом іншого типу або іншого виробника, щоб уникнути хімічної реакції; якщо картридж давно не використовувався, і в ньому загусли або засохли залишки старих чорнила; якщо потрібно відновити вбираючі властивості губки, що утримує чорнило.
2
Візьміть гострий ніж. З його допомогою зніміть верхню пластикову кришку з картриджа. Попередньо підготуйте місце, де ви збираєтеся промити картридж. Бажано стіл застелити газетою або паперовим рушником, оскільки чорнило відмиваються важко. Ця обережність бажана, так як навіть якщо принтер вам повідомляє, що картридж порожній і його пора заправити, якась незначна частина чорнила все ж залишилася.
3
Вийміть губки з картриджа струменевого принтера і покладіть їх у посуд з чистою водою. Візьміть звичайний шприц на 10-20 мл і з його допомогою теплою водою промийте всі доступні частини картриджа таким чином, щоб на них не було залишків старих чорнила. Після цього розкладіть їх просохнути.
4
Дістаньте головки картриджа з посуду. Щоб остаточно промити картридж, відмочити губки у великій кількості проточної води. Промивайте до тих пір, поки з губок не почне текти безбарвна вода. Це може зайняти деякий час. Зверніть увагу, що після того, як стала текти чиста вода, губки зберегли свій колір, але стали значно блідіше.
5
Візьміть трохи дистильованої води і промийте їх повторно. Відіжміть і покладіть, щоб вони висохли. Після того, як всі частини картриджа висохли, поверніть губки на колишнє місце. Пластмасову кришку картриджа також поверніть на колишнє місце і закріпіть клеєм. Після цього можете заправити картридж і встановити його в принтер.
Самостійна заправка картриджа струменевого принтера обходиться значно дешевше, ніж покупка нового пристрою. Перед здійсненням цього процесу необхідно як слід очистити картридж від залишків чорнила.
Вам знадобиться
  • шприц.
Інструкція
1
Підготуйте зону для проведення очистки картриджа. Постеліть на стіл газету або целофанову плівку. В іншому випадку ви ризикуєте зіпсувати стільницю. Надіньте гумові рукавички. Найчастіше у картриджі залишаються чорнило навіть після того, як ПО принтера повідомить про необхідність заміни витратного матеріалу.
2
Вимкніть принтер від мережі змінного струму. Відкрийте його лоток і витягніть потрібний картридж. Тепер за допомогою ножа з тонким лезом зніміть кришку картриджа.
3
Акуратно вийміть з корпусу губки. Промийте їх під струменем теплої води. Виконуйте цю процедуру доти, поки ви не переконаєтеся в повному очищенні губок. Вичавте їх і покладіть на рушник. Дозвольте губкам повністю висохнути.
4
Використовуйте для повторного очищення губок дистильовану воду. Це дозволить запобігти виникненню зайвого осаду.
5
Тепер візьміть шприц і наповніть його теплою водою. Не використовуйте занадто гарячу рідину. Акуратно промийте внутрішні стінки картриджа за допомогою шприца. Переконайтеся в тому, що всі доступні області картриджа очищені від залишків чорнила.
6
Покладіть картридж на рушник і дочекайтеся повного випаровування вологи. Тепер встановіть губки в вихідні положення. Встановіть пластикову кришку в отвір і зміцните її клеєм. Це запобіжить випадкове відкриття картриджа, що може привести до псування принтера.
7
Встановіть картридж в друковане пристрій після повного висихання клею. Пам'ятайте про те, що для стабільної роботи принтера необхідно стежити за іншими його елементами. Регулярно виконуйте очистку друкованої головки від забруднень і засохлих чорнил.
8
Виконуйте чистку і промивку картриджа не тільки перед його дозаправкою, але і після тривалого простою принтера. Практика показує, що чорнило в картриджах часто підсихають при вкрай рідкісною експлуатації друкованого пристрою.