Як зробити гребний гвинт.

Гребний гвинт - це пристрій, що нагадує собою лопаті вітряка, яке використовується для руху самохідних суден. Складається такий гвинт зі спеціальної муфти і прикріплених до неї лопатей відповідного розміру.
Вам знадобиться
  • листи латуні, напилок, лещата, щільний папір.
Інструкція
1
Знайте, що лопатей на гвинт е може бути від однієї і до чотирьох-п'яти штук, залежно від розміру судна і призначення гвинт а. Насаджуються вони на спеціальний гребний вал, який у подальшому приводиться в дію двигуном судна. При запуску гребного гвинт а лопаті відкидають воду назад, вона коливається і змушує корабель рухатися в одну або іншу сторону, вперед або назад.Подготовьте необхідні матеріали: аркуші латуні, напилок, лещата, щільний папір або картон, простий олівець чи ручку, ножиці і наждачний папір. Хотілося б відзначити, що для виготовлення лопатей гребного гвинт а найкраще використовувати латунь товщиною від двох до чотирьох міліметрів.
2
Визначтеся, для якого судна необхідно зробити гвинт . Уточніть розмір і вага, а також з якою метою буде використовуватися. Потім визначтеся з видом, типом лопатей для гребного гвинт а і їх кількістю.
3
Знайдіть в інтернеті креслення по збірці гребного гвинт а. Виберіть підходящий вам вид, потім візьміть картон або папір і накресліть на ньому лопаті гвинт а чи лопать, у разі якщо вона буде єдиною. При цьому важливо знати, що лопаті для самохідного судна повинні бути не більше 0,5 метра, а також при їх виготовленні необхідно дотримуватися точне співвідношення довжини до ширини. Не слід лопаті робити занадто вузькими або широкими.
4
Виріжте лекало з паперу по контурах, накресленим вами. Прикладіть отримані лекала до листів латуні, з яких будуть виготовлятися безпосередньо самі лопаті. Візьміть цвях або будь-який інший гострий предмет і обведіть лопаті по латунних листам в точності по контуру.
5
Виріжте, використовуючи спеціальні ножиці або пилу, заготовки з латуні. За допомогою наждачного паперу або напилка обробіть свої заготовки таким чином, щоб вони були рівними і без зазубрин.
6
Виготовте конічну маточину. Зробити це можна так само з латуні. Припаяйте лопаті до отриманої конічної маточині.
7
Насадите отриману конструкцію на гребний вал, закріпивши її з усіх боків болтами. Не забудьте використовувати при кріпленні спеціальні гумові прокладки. Опустіть судно на воду. Запустіть механізм. Насолоджуйтесь роботою гребного гвинт а при поїздці на судні.
Якщо у вас вже є свій вітрогенератор, пора зробити для нього лопаті. До речі, саморобні лопаті для вітряка практично нічим не поступаються заводським. Спочатку ви дізнаєтеся про те, як зробити лопаті, а до кінця читання статті ви вже будете знати, як ці лопаті з'єднати в гвинт вітрогенератора.
Інструкція
1
Виріжте спочатку заготовку для лопаті з дерева. Дивіться, щоб на заготівлі не було сучків і інших дефектів, які знижують міцність матеріалу. Далі близько підстави лопаті зробіть на ній надпил під невеликим (гострим) кутом.
2
обстругати заготовку приблизно до тих пір, поки не додасте їй потрібну для лопаті форму. Відпиляєте все зайве, щоб полегшити собі подальшу роботу із заготівлею. Потім обстругати заготовку знову, приводячи форму лопаті і її профіль до ідеального виду.
3
Залишилося обробити поверхню лопаті за допомогою наждачного паперу (спочатку великої, потім найдрібнішої). Лопать готова. Тепер виконайте всі перераховані вище операції ще з двома заготовками.
4
Лопаті готові. Тепер потрібно зробити два кріплення, щоб зібрати лопаті в гвинт. Зробіть креслення кріплення, перенесіть його на пластину з металу. Тепер виріжте заготовку за допомогою болгарки. Якщо болгарки ні, випиляєте заготівлю ножівкою по металу.
5
Бічні краї всіх трьох виступаючих частин заготовки, на яких будуть закріплюватися лопаті, загніть перпендикулярно площині кріплення. В іншому випадку, лопаті триматися не будуть. Тепер виконайте отвори в кріпленні і в лопатях. Необхідно зробити по парі отворів на кожну лопать і на кожну відповідну частину кріплення.
6
Тепер зробіть таким же способом другий такий самий кріплення, приміряйте його до лопат і просвердлите в ньому отвори. Приєднаєте лопаті до одного кріпленню і накрийте їх другим. На закінчення міцно з'єднайте всі частини за допомогою довгих, потужних гвинтів, закрутивши гвинти якомога міцніше. Все, гвинт для вітряка готовий.