Як підібрати потужність підсилювача.

Якщо ви хочете придбати домашній кінотеатр, але не розглядаєте готові рішення, а підбираєте всі компоненти самостійно, то рано чи пізно доведеться зіткнутися з питанням про підбір відповідного підсилювача . Це пристрій грає важливу роль, тому підбирати його потрібно з особливою увагою. Підсилювач пов'язує джерело сигналу і акустичну систему, посилюючи електричні коливання на певних частотах.
Інструкція
1
Існують підсилювачі потужності і стереопідсилювачі. Пристрої першої групи є більш функціональними і здатні обробляти до 7 каналів одночасно, в той час як апаратура другого типу працює лише з двома каналами звуку. Виробляти підбір потрібно виходячи з власних потреб, хоча краще придбати відразу підсилювач потужності, оскільки він більш функціональний.
2
Визначтеся з умовами застосування пристрою. Оцініть розміри приміщення, в якому буде знаходитися система. Чим менше площа кімнати, тим повинна бути менше потужність підсилювача . Для маленьких приміщень до 15м ^ 2 вистачить 50Вт на кожен канал, а для кімнати 20м ^ 2 вже знадобиться близько 100Вт звуку.
3
Підсилювач слід брати з запасом потужності, оскільки робота на можливому максимумі негативно позначиться на якості звучання і роботі всіх комплектуючих. Тому, при підборі потужності усилка слід вивчити характеристики вже наявної акустики. Краще всього, якщо потужність пристрої більше або дорівнює таким же характеристикам колонок. Тільки в такому випадку ви зможете повною мірою насолодитися своєю звуковою системою.
4
Крім потужності іншим важливим параметром залишається мінімальний опір. Дана характеристика важлива для дотримання сумісності всіх пристроїв в системі. Якщо значення мінімального навантаження акустики буде нижче аналогічного показника підсилювача , то останній може легко вийти з ладу. Кращим вибором буде пристрій з опором в 4 Ом.
5
Зверніть увагу на діапазон частот, які відтворює пристрій (людський слух сприймає частоти від 20 до 20000Гц). Також подивіться на значення співвідношення рівня сигналу і шуму. Чим вищий цей показник, тим менш помітні шуми при програванні.
Корисна порада
Завжди віддавайте перевагу продукції відомих компаній і купуйте підсилювачі та іншу акустичну техніку тільки в спеціалізованих магазинах.
Зараз фірм, типів, класів і потужностей підсилювачів - величезна кількість.

Основними параметрами при підборі підсилювача до колонок або, як правильно, акустичним системам (АС) є: - Музична (Music), по іншому програмна (Program) потужність (Вт); - опір (Ом). Програмна потужність, що це? Будь-яка АС володіє 3 видами потужності: пікова потужність (Peac), Program (music) потужність і RMS потужність (протягом деякого часу з енної потужністю на АС подається сигнал рожевого шуму, так перевіряються життєві функції та її працездатність) . Сигнал для розрахунку програмної потужності представляють у вигляді усередненого музичного сигналу, з загасаннями і піками. Такий сигнал, на відміну від рожевого шуму, легше відтворюється АС і гріється вона менше. Саме з RMS потужності вираховується програмна потужність, яка приблизно дорівнює подвійній RMS. Ще в 2 рази більше програмної - пікова потужність, але для того щоб підібрати підсилювач на неї не слід звертати уваги, так як вона тривати на АС всього кілька міллісекунд.Как правило, в паспортах АС пишуть все 3 види потужності, якщо ж вказується какая то одна, то порахувати програмну потужність не складно. Вона вираховується також і з інших стандартів виміру: AES, EIAJ та ін. 4 або 8 Ом складає опір більшості систем. Для того щоб правильно підібрати підсилювач, увагу потрібно обов'язково звертати на те, яку потужність може видати підсилювач і при якому опорі. Це, як правило, вказується в його параметрах. Можна підключати АС паралельно (через спеціальні роз'єми) .R заг = (R1xR2)/(R1 + R2) - це формула, для обчислення загального опору 2 паралельно підключених колонок, де R1 і R2 - опору відповідних систем. При однаковому опорі у обох АС, можна опір однієї просто поділити на два. Підключення до підсилювача потужності системи з опором менше, ніж мінімально можливе для нього - заборонено! Завжди перевіряйте по паспорту опір підсилювача і загальний опір з'єднаних колонок. Якщо підсилювач працює в режимі моста, то 2 каналу об'єднуються і результуючий опір збільшується. Кожен підсилювач має тільки одну RMS потужність і саме під неї і вибирається АС. Не можна допускати, щоб підсилювач працював з «кліпающей» перевантаженням, в такому випадку навіть мала потужність може пошкодити АС!