Як перевірити барометр. Як зробити барометр.

Барометр - ртутний прилад, винайдений ще в1644 році і досі використовується для визначення атмосферного тиску. Ртутні барометри вважаються найбільш точними, вони використовуються на метеостанціях. У домашніх умовах зазвичай достатньо механічного барометра.
Інструкція
1
Анероїд - один їх видів барометрів. Цей прилад являє собою механічний барометр, який працює без використання рідини (ртуті). Усередині циліндричної «коробки» розташовується підставу, зроблене з гофрованого металу. Там створено розрідження, через що при зміні атмосферного тиску змінюється розмір «коробки». При підвищенні тиску «коробка» збільшується в розмірах, при зниженні - зменшується. При цьому її розміри безпосередньо впливають на рух пружини, яка через систему важелів переміщує стрілку, що вказує на шкалу вимірювання тиску. У домашніх умовах, як правило, використовуються саме такі види барометра.
2
Якщо ваш домашній барометр показує результати, відмінні від заявлених в прогнозі погоди по телебаченню або в інтернеті, не поспішайте панікувати і вважати свій прилад несправним. Справа в тому, що атмосферний тиск міняється залежно від географічних координат: метеостанція знаходиться далеко від вашого будинку і тиск дійсно може незначно відрізнятися. Крім того, слід пам'ятати, що атмосферний тиск розрізняється залежно від висоти над рівнем моря в пропорціях 1 атм. водного стовпа = 10 метрам, так що врахуйте і поверх, на якому ви живете.
3
Як не дивно, перевірити роботу барометра і анероїда можна тільки в сусідстві з іншими приладами для вимірювання тиску. Розташовуючись поруч, вони будуть показувати однакове значення на шкалі атмосферного тиску. Так що їдьте зі своїм засмучені приладом в магазин з продажу барометрів або на найближчу метеостанцію.
4
Порівнюючи результати машин для визначення тиску, врахуйте різницю в показниках. Якщо ваш прилад показує тиск невірно, не варто списувати його в непридатність. Просто заміряйте, на скільки одиниць за шкалою розрізняються дані обох барометрів. Наступного разу, визначаючи атмосферний тиск, просто додавайте або віднімайте до результату похибка показників вашого приладу.