Як налаштувати задній перемикач.

На сучасних велосипедах змонтовані досить складні механізми перемикання передач для більш раціонального розподілу зусилля. Регулювання може вироблятися тросом прямо на ходу, але з часом навіть самі надійні торси розтягуються і для нормальної роботи велосипеда потрібно перенастроювати задній перемикач .
Вам знадобиться
  • Набір викруток, шестигранник, пасатижі.
Інструкція
1
Очистіть від бруду перемикач , ролики, натягує ланцюг. Ланцюг змастіть. До речі, іноді після проведення цієї нехитрої процедури перемикач знову починає працювати нормально. Якщо цього не сталося, встановіть ланцюга на найменші зірочки як спереду, так і ззаду.
2
Провертайте барабан натягу троса за годинниковою стрілкою до упору. Таким же чином вступите з барабаном на манетке. Послабте гвинт кріплення троса за допомогою шестигранника. Огляньте трос - якщо він розплела, замініть його, обов'язково змастіть трос. Стати ззаду велосипеда і, провертаючи регулювальний гвинт Н, сумістите ролики натяжителя з найменшою зірочкою, так, щоб вони знаходилися на одній прямій. Підніміть колесо і покрутіть педалі. Ланцюг повинна працювати безшумно і не перескакувати на інші зірочки.
3
Встановіть трос назад. Простягніть його під гвинт однією рукою, а другий затягніть кріплення. Виверніть регулювальний гвинт L і, обертаючи педалі, переведіть манетку на першу передачу. Для цього ланцюг повинна стояти на найбільшій задньої і найменшою передній зірочках. При цьому будьте обережні - якщо ланцюг перескочить зірочку і потрапить в спиці, вийняти її звідти буде дуже не просто. Провертайте гвинт L, поки ролики натяжителя не опиняться на одній лінії з найбільшою зірочкою. Якщо є натяжітель ланцюга, перейдіть його регулювальний гвинт так, щоб ролик стояв від зірочки на відстані близько 5 мм.
4
Після цього перекажіть ланцюг на малу зірочку і перевірте натягнення. Ролик ні в якому разі не повинен зачіпати звездочку.Проверьте, як працює відрегульований задній перемикач . Для цього просто проедьтесь на велосипеді. Якщо перемикання передач виробляється туго, трохи проверніть проти годинникової стрілки барабан натягу троса.