Як замінити трос зчеплення.

Заміна тросика зчеплення на скутерах, мопедах і мотоциклах робиться дуже просто за кілька хвилин. А ось в автомобілі доведеться повозитися. Ця операція проводиться при його розриві або розтягуванні, коли зчеплення вже неможливо відрегулювати відповідними гайками.
Вам знадобиться
  • Набір ключів, новий трос зчеплення, мастило Літол-24
Інструкція
1
Придбайте новий трос зчеплення. Демонтуйте старий тросик. Для цього підніміть капот і знайдіть його регулювальні гайки. Підберіть за розміром ключі і повністю відкрутите регулювальні гайки, для того, щоб послабити трос. Нижній наконечник троса кріпиться на кронштейні, який є упором при його натяжці. Звільніть його з цього кронштейна. Після цього кінець троса, який приєднаний до вилки зчеплення в коробці передач, звільніть, від'єднавши від неї.
2
Максимально відсуньте водійське крісло, візьміть ліхтарик і освітите місце прикріплення троса до педалі зчеплення. Він приєднаний до пальця педалі, який знаходиться у верхній її частині. Зніміть трос, попередньо знявши стопорну скобу. Якщо вона зношена або погнута, обов'язково замініть її, інакше тросик зчеплення може зірватися з пальця в найнесподіваніший момент. Після того, як стопорная скоба знята, наконечник троса без зусилля знімається з пальця педалі. Вийдіть з автомобіля, і з боку моторного відсіку вийміть гумову заглушку, через яку трос проходить в салон. Після цього він без зусилля повинен вийнятись.
3
Приступайте до установки нового троса. Для цього насамперед змастіть поводок тросика і палець педалі мастилом Літол-24 або іншої подібної. Встановіть гумову пробку з моторного відсіку. Зміцніть тросик на педалі зчеплення, надівши його на палець і закріпивши стопорной скобою. Закріпіть тросик в коробці передач, попередньо встановивши його втулку на кронштейн. Якщо цього не зробити, можна пошкодити різьбу кріплення. Регулювальними гайками відрегулюйте натяг тросика , поки грубо. Заведіть автомобіль і поекспериментуйте зі зчепленням. Відрегулюйте його так, щоб воно спрацьовувало приблизно на середині ходу педалі.