Як налаштувати дискові гальма на велосипеді. Як поміняти дисковий гальмо велосипеда.

Дискові гальма на велосипеді бувають двох видів: гідравлічні і механічні. Кожен з цих видів гальм потрібно правильно налаштувати. Тільки тоді вони забезпечать укорочений гальмівний шлях і безпека велосипедиста.
Вам знадобиться
  • Шестигранники, викрутка, набір ключів
Інструкція
1
Щоб відрегулювати гідравлічну систему, встановіть ротор на колісну втулку, і затягніть його болтами з ексцентриком. Прикрутите перехідник, бажано використовуючи фіксатор різьби. Прикручуючи калипер не затягуйте шестигранники, щоб він плавав. Натисніть на ручку гальма і переконайтеся, що колодки виводяться на однакову відстань. Після того, як ротор затисне, калипер сам стане на місце, переконаєтеся в цьому, посмикавши колесо, намагаючись прокрутити його в обох напрямках. Тільки після цього рівномірно затягніть кріпильні болти каліпера.
2
Гальмівні колодки підведіть до ротора на робочу відстань. Для цього 20-30 разів різко натисніть на гальма . Після цього перейдіть колесо. У тому випадку, коли ротор треться об колодку, звільніть калипер і трохи посуньте його в бік цієї колодки. Якщо ж тре по обом колодкам, викрутити трохи шестигранник на гальмівній ручці. Підтягніть всі болти і перевірте роботу гальм.
3
Для регулювання механічних гальм, встановіть ротор на втулку, а колесо на місце, затягнувши його болтами. Прикрутите перехідник, зафіксувавши різьблення. Каліпер прикручуєте не повністю, а як у попередньому пункті. Потім, нерухому колодку висуньте на пів обороту регулювального гвинта.
4
Притисніть пальцем калипер, щоб поверхня внутрішньої колодки збіглася з площиною ротора. По черзі прикрутите кріпильні болти каліпера, при цьому площина колодки не повинна стати під кутом. Затягніть обидва шестикутника, і відкрутіть пів обороту регулювального болта. Прокручуємо колесо, і перевіряємо зазори між колодками і ротором візуально і по звуку.
5
Якщо ротор тре, регулювальним болтом відсуньте від нього колодку. У разі якщо гальма нормально не вичавлювати, тим же болтом присуньте колодку до ротора, але стежте, щоб між ними не було контакту. Прокрутіть важіль, до якого прикріплюється тросик, притискаючи колодку, яка рухається. Ротор при цьому повинен трохи зміститися до нерухомої колодці. Встановіть сорочку і тросик, щоб зовнішня колодка була притиснута. Затягніть кріплення троса, якщо після цього колодки труть, відрегулюйте їх притискну силу болтом на ручці.
Зверніть увагу
Як налаштувати гальма на велосипеді. SP розділ 21. Запам'ятайте, що відрегулювати гальма свого залізного коня цілком можливо в домашніх умовах. При цьому абсолютно неважливо, розглядаються апарати для дорослих або ж дитячі велосипеди.
Корисна порада
З'явилося "чирканья" гальма про колесо при гальмуванні. Як налаштовувати? Спершу перевіряємо загальний стан гальма. Якщо колодки зачіпають диск по всій його площині - регулюємо положення гальмівної колодки. Розганяємо посильніше колесо і гальмуємо, перевіряючи чутливість гальма. Налаштування ободних гальм.
Автомобілі вітчизняного виробництва відрізняються однією характерною особливістю: після пробігу від десяти до тридцяти тисяч кілометрів у них починають відмовляти гальма на задній осі. Особливість, яка, кажучи відверто, не дуже тішить автомобілістів. А якщо управління автомобілем здійснюється в зимовий період, та ще на слизькій дорозі, то подібний розподіл гальмівних сил (коли "передок" вже зриватися на юз, а "задок" ще й не починав пригальмовувати), пряма загроза вчинення ДТП.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 10 мм,
  • - гайковий ключ на 19 мм.
Інструкція
1
Як правило, відповідальність за розподіл гальмівного зусилля між осями автомобіля лежить на регуляторі гальмівних сил, встановленому на днище автомобіля.Корректіровку зазначеного регулятора необхідно виконувати при кожному проходженні ТО-2, але лише одиниці автомобілістів дотримуються дану вимогу. Що ж говорити про майстрів, які працюють в автосервісах, то вони взагалі ігнорують регулювання подібних вузлів.
2
У зв'язку з чим, виправляти порушення у перерозподілі гальмівного зусилля між осями машини водіям доводитися самостоятельно.Чтоби відновити ефективність гальмування автомобіля, для власної ж безпеки, автомобіль поміщається на оглядову яму. Причому машина в цей момент повинна володіти повною масою.
3
Потім звільняється затяжка контргайки і на два-три оберти вивертається регулювальний болт.
4
Після чого задня частина автомобіля придавлюється зверху тягарем власного тіла, натиснувши на задній бампер. Придавити машину треба кілька разів.
5
Спустившись в оглядову яму, регулювальний гвинт обережно загортається до тих пір, поки торець гвинта не торкнеться днища поршня, і потім він доворачивать ще на 240 градусів навколо своєї осі. Після чого положення болта фіксується контргайкою.
6
Закінчивши регулювання гальм, перевіряється робочий хід поршня, який після натискання на педаль гальма повинен вийти з циліндра в межах 1,7-2,3 мм. Будь-яке розбіжність із зазначеним нормативом свідчить про несправність регулятора гальмівних сил.