Як зробити утеплений підлогу. фото та схема Як утеплити дерев'яне перекриття між поверхами.

Підлоги в квартирі або у власному домі на першому поверсі вимагають утеплення, так як в холодну пору року через них ідуть значні втрати тепла - до 20%. Щоб зробити утеплений підлогу, найлегше настелити на існуючий підлогу ковролін або утеплений лінолеум. Але цього може бути недостатньо в приватному будинку, якщо підлоги старі і сиреют. У споруджуваному будинку варто подбати про утеплення підлоги заздалегідь.
Вам знадобиться
  • - утеплювач: мінеральна вата, пінополістирол або ековата;
  • - гідроізоляція - поліетиленова плівка товщиною не менше 200 мкм;
  • - пароізоляція - фольгоізолон (фольга).
Інструкція
1
Підготуйте "чорновий" підлогу. Для цього зніміть старий дерев'яний стать і на очищену стяжку по плитах перекриття укладіть гідроізоляцію, щоб вогкість з підвалу не проникала в будинок. Скріплюйте плівку звичайним канцелярським скотчем в місцях стиків, які робіть внахлест. За "чорновий" підлогу можна прийняти існуючий, але в цьому випадку зменшиться висота приміщення. Встановіть лаги під статеву дошку, висота якої повинна бути більше товщини утеплювача.
2
Покладіть на гідроізоляцію утеплювач, якщо він плитковий, підганяйте його розміри впритул до лагів, користуючись звичайним ножем. Всі дерев'яні елементи підлоги (бруски, лаги і статева дошка з тильного боку) повинні бути оброблені антисептиком для захисту від жучків і грибка. Екологічним сучасним утеплювачем є ековата, якої заповнюється весь простір між лагами без зазорів і щілин за допомогою видувний машини.
3
Поверх утеплювача укладіть пароізоляцію - фольгоізолон. При укладанні його фольгою наверх він відбиває інфрачервоні промені і таким чином утримує тепло в приміщенні, тобто виходить додаткове енергозбереження. При використанні ековати як утеплювач в пароізоляції немає потреби.
4
На пароізоляцію укладіть "чистий" підлога з зазором між дошкою і утеплювачем мінімум 1-2 см. У місцях стиків підлоги зі стіною пароізоляцію заводите на стіну, після монтажу підлоги закрийте її плінтусом. Новий утеплений підлогу готовий, можете ходити по ньому босоніж навіть взимку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AgLdOtJ02TA
Зверніть увагу
Чистове покриття підлоги можна робити з будь-яких матеріалів: ламінату, паркету, лінолеума.Оптімальная товщина утеплювача в середній смузі Росії становить 70-150 мм.
Корисна порада
Відстань між лагами робіть по ширині утеплювача - 50-60 см при використанні плит мінеральної вати або пенополістірола.Пенопласт як утеплювач не використовуйте - його їдять миші.Прі наявності підвалу підлогу на першому поверсі можете утеплити з боку підвалу, наклеївши і зміцнивши утеплювач на плитах перекриття під квартирою.