Як лікувати виразкову хворобу.

Виразка шлунка є хронічним захворюванням, схильним до рецидиву. Характеризується хвороба утворенням виразкових дефектів на слизовій оболонці шлунка. Це найбільш часте ураження органів шлунково-кишкового тракту. Причинами виникнення можуть бути спадкові чинники, особливості нервової системи, прийом медичних препаратів та шкідливі звички.
Інструкція
1
Виразкова хвороба протікає тривало, її прояви залежать від стадії, статі, пори року і навіть віку хворої людини. Початок протікає в гострій формі, але симптоми у більшості випадків слабко виражені. Болі з'являються через півтори години після їжі, шлунок може боліти від голоду і іноді в нічний час.
2
Під час обстеження виразка рідко виявляється, однак часто виявляється хронічний гастрит. Кислотність шлункового соку і секреторна активність зазвичай підвищена. Все це супроводжується прискореним переміщенням харчової грудки і підвищеним вмістом соляної кислоти натще.
3
Лікування хвороби в першу чергу повинно бути засновано на усуненні причин виникнення та прогресування: куріння, стресових впливів, прийому алкоголю і лікарських препаратів з побічними ульцерогенної діями. Терапія виразки шлунка повинна бути спрямована на нормалізацію моторики шлунка, зниження агресивного дуоденального і шлункового вмісту, а також підвищення захисних властивостей оболонки шлунка.
4
Чи не ускладнена форма виразкової хвороби включають противиразковий терапію, тобто усунення клінічних проявів і прискорення загоєння виразок. Потім необхідний відновний етап і профілактичні заходи. При ускладненій формі захворювання часто вдаються до хірургічного методу лікування.
5
Всі методи лікування поділяються на нефармакологические та фармакологічні, крім того, необхідна дієта і фізіотерапевтичні процедури. Найбільш ефективними процедурами є теплові: грязьові та парафінові аплікації, зігріваючі компреси, припарки. Тепло знімає спазми гладкої мускулатури, покращує кровопостачання і нормалізує моторику. Це сприяє усуненню болю, загоєнню виразкового дефекту.
6
При лікуванні також використовують внутріорганних електрофорез з лікарськими препаратами. Хворий повинен прийняти всередину розчин препарату, а потім виконується гальванізація. Стимулювати регенерацію можна за допомогою алое лікарського. Хворим з розладами нервової системи необхідна гідротерапія у вигляді хвойних і кисневих ванн, а також лікувальних душів.
7
Фармакологічні засоби, що застосовуються для лікування виразкової хвороби, діляться на 3 групи: впливають на центральну гастродуоденальную систему, підвищують захисні властивості оболонки шлунка і спрямовані на придушення агресивної властивості вмісту шлунка.
Зверніть увагу
У хворих на виразку шлунка може виникнути схуднення в період загострення. Ожиріння у таких хворих практично не зустрічається.
Корисна порада
При ускладнених формах виразки шлунка не слід використовувати теплове лікування, також як і при підозрі на злоякісний характер захворювання.