Як поставити знак діаметра. діаметр в ворде.

Для позначення діаметру на кресленнях і в технічній документації використовується спеціальний знак. Однак на клавіатурі комп'ютера цей символ відсутній як на основних, так і на додаткових клавішах. Тим не менш, його можна помістити в текст, якщо формат, в якому цей текст буде зберігатися і згодом відображатися, це дозволяє. Формат txt, на жаль, доведеться виключити відразу, а інструкції для документів Word і html наведені нижче.
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальним компонентом операційної системи Windows, який називається «Таблиця символів». Посилання на його запуск можна знайти в головному меню на кнопці «Пуск» - розкривши його, перейдіть в розділ «Усі програми», потім в підрозділ «Стандартні», а потім в секцію «Службові», де і знайдете посилання з цією назвою. Інший спосіб - натиснути клавіші win + r, в діалозі запуску програм ввести charmap і натиснути клавішу Enter.
2
Знайдіть у таблиці значок діаметру . Зверніть увагу, що схожих по зображенню символів тут може виявитися трохи - не менше ніж двох (залежно від встановленої гарнітури шрифту). На першій же сторінці ви можете знайти два варіанти - виберіть найбільш підходящий і клацніть його двічі, а потім скопіюйте в буфер обміну, натиснувши кнопку «Копіювати».
3
Перейдіть у вікно документа, куди потрібно вписати знак діаметру , і вставте його з буфера обміну, натиснувши поєднання клавіш ctrl + v або ctrl + Insert.
4
Можна обійтися і без таблиці символів, якщо ви знаєте зіставлений цього знак у код в кодувальної таблиці. У Microsoft Office Word можна ввести шістнадцятковий код, потім натиснути клавіші alt + x і текстовий процесор замінить код відповідним йому значком. Двом піктограм, знайденим вами на першій сторінці в таблиці символів, відповідають шіснадцяткові коди 00D8 і 00F8.
5
Використовуйте мнемонічні коди символів для вставки значків діаметру в html-сторінки. Наприклад, якщо ви помістіть в код документа послідовність символів & empty; або ?, то для відвідувача сторінки результат буде виглядати так:?. Символьний примітив & oplus; або ? виглядає так:?, & otimes; або ? -?, & Oslash; або ? -?, & oslash; або ? -?.
Знак діаметру зустрічається на кресленнях і супровідних документах у них. Він є не у всіх кодових таблицях, а на клавіатурі і зовсім відсутня. Вводити цей знак доводиться непрямим способом.
Інструкція
1
У випадку, якщо позначається діаметр метричної різьби, спеціальний знак не потрібно. Використовуйте замість нього заголовну латинську букву M.
2
Для введення знака діаметру при використанні офісних пакетів OpenOffice.org Writer, Abiword і Microsoft Office Word відкрийте таблицю символів. Для цього використовуйте пункт меню під назвою «Вставка» - «Спеціальний символ» або аналогічним. Знайдіть у таблиці знак діаметру , а якщо це не вдається, спробуйте знайти його в іншому шрифті. Після цього натисніть на цей символ, а потім на кнопку ОК, і він буде вставлений.
3
Щоб ввести знак діаметру при наборі тексту в полі введення браузера, а також при роботі з HTML-кодом в редакторі файлів формату TXT, запустіть один із згаданих вище офісних пакетів, наберіть у ньому знак діаметру , використовуючи таблицю символів, потім виділіть його мишею, скопіюйте в буфер обміну, натиснувши Ctrl + C, перейдіть в потрібне місце редагованого тексту, а потім вставте знак з буфера, натиснувши Ctrl + V. Даний прийом працює тільки у випадку, якщо редагується документ у кодуванні Unicode. Врахуйте, що редактор «Блокнот» це кодування може не підтримувати. Скористайтеся замість нього програмами Geany, Kwrite (в Linux) або Notepad ++ (в Windows).
4
Можна також взяти знак діаметру прямо з цього абзацу:?. Виділіть його, скопіюйте в буфер обміну і вставте з останнього в документ, як зазначено вище.
5
В системах автоматичного проектування (САПР) знак діаметру вставляється автоматично, коли використовується функція вимірювання та проставляння розміру. Через меню вкажіть, що цей розмір є діаметром. Наприклад, якщо використовується програма «Сударушка», відповідний пункт меню має таке розташування: «Розміри» - «Діаметр». У лінійного розміру, якщо він відноситься до проекції кола, знак діаметру в цій програмі можна проставити так: «Розміри» - «Змінити розмір» - «Текст» - «Тип розміру».
6
При редагуванні документа в восьмібітной кирилиці вставка знака діаметру неможлива. Використовуйте замість нього заголовну російську літеру «Ф».
7
Числове значення діаметру завжди вказуйте після знака, а не перед ним. Якщо він вказаний в міліметрах, одиницю виміру допускається не вказувати (а на кресленнях її в цьому випадку вказувати не можна).