Як розрядити акумулятор.

У практиці автовласників іноді виникають парадоксальні ситуації, коли акумулятор, який пропрацював порівняно невеликий період часу, з незрозумілих причин насилу справляється з покладеними на нього обов'язками, пов'язаними з запуском мотора.
Вам знадобиться
  • - лампочка 21 ват
Інструкція
1
На додаток до всіх проблем, з'ясовується, що електрообладнання знаходиться в справному стані і нормально функціонує. Реле зарядки вчасно відключає і підключає акумуляторну батарею в бортову мережу. Генератор працює без нарікань. Але акумулятор вперто не бажає заражатися.
2
На станціях автосервісу при виникненні подібної ситуації у майстрів можна отримати один-єдиний пораду: замінити старий акумулятор новим, і не мучитися.
3
Але подібне твердження досить спірно. Перш ніж наносити шкоду своєму бюджету, необхідно спробувати змусити батарею приймати заряд.
4
Одним із способів по відновленню функціональності акумулятора, як не дивно це звучить, є повна розрядка батареї. Не слід після прочитаного тексту відразу хапати лом і влаштовувати батареї коротке замикання на клемах.
5
Розряд акумуляторної батареї виконується в умовах, максимально наближених до експлуатаційних. Інакше кажучи, до акумуляторної батареї під'єднується автомобільна лампочка потужністю 21 ватт, і в умовах даної навантаження виробляється розряд батареї доти, поки вольтметр не відображатиметься напруга на її клемах в 10,5 вольт. Після досягнення зазначеного рівня розряду батареї від акумулятора необхідно відключити лампочку. І потім підключити його до зарядного пристрою.
6
Як правило, після виконання одного, максимум - двох повних циклів розряду/заряду акумуляторної батареї, її властивості відновлюються, і вона може ще прослужити досить довго, не менше року.
Корисна порада
Розряджати нижче 10,5 вольт не рекомендується, тому що подальший розряд призводить до незворотного процесу псування пластин з активною масою в акумуляторі.
Для забезпечення довгострокової роботи ноутбука його необхідно правильно використовувати. Особливо важливо знати параметри експлуатації акумуляторної батареї. Це дозволить значно продовжити термін її служби.
Інструкція
1
До вибору акумуляторної батареї необхідно поставитися з усією серйозністю. Перевірте її працездатність при купівлі ноутбука. Встановіть акумулятор в спеціальне гніздо і включіть ноутбук.
2
Підключіть до пристрою харчування. Переконайтеся в тому, що індикатор показує заряд батареї. Дочекайтеся повного заряду. Для цього може знадобитися досить багато часу.
3
Переконайтеся в тому, що при повному заряді акумуляторної батареї індикатор показує 99 або 100%. Якщо це значення не перевищує планку 98%, то даний акумулятор не є якісним. Попросіть його замінити або виберіть іншу ноутбук.
4
Грунтуючись на тому факті, що акумуляторні батареї ноутбуків досі робляться на основі іонів літію (значок LiOn), необхідно провести цикли зарядки і розрядки батареї. Вимкніть ноутбук і підключіть до нього харчування.
5
Дочекайтеся повного заряду акумуляторної батареї. Вимкніть ноутбук від електромережі. Увімкніть пристрій. Запустіть на ньому не занадто потужна програма, наприклад аудіоплеєр. Дочекайтеся повної розрядки акумулятора. Повторіть два-три рази описаний цикл. Не варто запускати ігри або потужні відеоредактори для забезпечення швидкого розряду батареї.
6
Для того щоб акумулятор прослужив довше, необхідно про нього як слід дбати. Намагайтеся не використовувати батарею в тому випадку, якщо у вас є можливість підключити ноутбук до електромережі.
7
Чи не виймайте з ноутбука повністю заряджену або виряджену акумуляторну батарею. Дочекайтеся, поки заряд акумулятора перебуватиме в межах 40-60%, і тільки тоді вийміть його.
8
Загорніть акумуляторну батарею в целофановий пакет і приберіть в захищене від сонячних променів місце. Уникайте приміщень з підвищеною вологістю і, тим більше - з конденсатом. Вставляйте акумулятор тільки в вимкнений ноутбук.