Як продовжити життя батарейки.

На пальчикових і мізинчикових батарейках часто доводиться бачити напис, що вони не перезаряджаються. Точно така ж позначка стоїть і на квадратних батарейках, що дають напругу 3,7 В або 4,5 В. Це не зовсім відповідає дійсності. Батарейка повністю виходить з ладу тільки в двох випадках, якщо у неї повністю пересох електроліт або зруйнований один з електродів. В інших випадках життя батарейки можна продовжити.
Вам знадобиться
  • - зарядний пристрій для акумуляторів;
  • - авометр або мультиметр.
Інструкція
1
Якщо батарейки знаходилися, наприклад, в цифровому фотоапараті і в якийсь момент на індикаторі з'явився сигнал про те, що вони розряджені, дістаньте їх і перевірте на залишкову напругу. Воно може бути дорівнює нулю. З такими батарейками зробити нічого не вдасться. Але якщо ж ваш прилад зафіксував напругу, яка може становити до 50% напруги свіжого елемента, батарейку можна спробувати підзарядити.
2
Для підзарядки використовуйте стандартний зарядний пристрій для акумуляторів відповідного формфактору. Підзарядку необхідно проводити, контролюючи рукою температуру елемента живлення і корпусу зарядного пристрою. Батарейка може бути теплою на дотик, але не повинна нагрітися занадто сильно. Підзарядка не повинна тривати більше двох годин.
3
Потрібно пам'ятати, що батарейки відносяться до так званих сухим елементів живлення. Закипання в них електроліту, що знаходиться у в'язкому стані, може призвести до здуття елемента і навіть його розриву. Тому ви робите підзарядку на свій страх і ризик. Проводити її можна неодноразово, але щоразу ємність елемента буде падати приблизно вдвічі. Тому заряджати його більше двох разів недоцільно.
4
Важливою умовою для регенерації сухих елементів є їх неповна розрядка при експлуатації. Необхідно також пам'ятати, що повністю висохла батарейка підзаряджатися не буде. Тому батарея прослужить довше, якщо вона зберігається та експлуатується при температурі від +10 до + 30 ° С або при температурах, відповідних паспортному значенню.
5
Іноді можна обжати корпус пассатижами або деформувати його яким-небудь іншим способом. Це допомагає, оскільки порушується шар оксиду близько негативного електрода. Але така деформована батарейка може не поміститися в призначений для неї контейнер приладу. Крім того, це може призвести до витоку електроліту і псування пристрою. Цей метод був дуже ефективним для батарей, від яких працювали радянські ліхтарики і портативні магнітофони. Батарейки тоді не завжди було можна купити, а контейнери у цих пристроїв були дуже великими.
Зверніть увагу
Найкраще піддаються регенерації алколіновие батарейки, що мають у назві маркування LR. Дешеві батарейки напругою 1,2 В часто мають негативний електрод, виконаний у вигляді паперової основи з напиленням металу. Ці батарейки дійсно одноразові, і оживити їх можна навіть не намагатися. Деякі батарейки мають так званий «активоване» негативний електрод. Тобто перед складанням поверхню цього електрода піддається обробці ртуттю. Зарядка таких батарей може принести шкоду здоров'ю через парів ртуті, що потрапляють в повітря при нагріванні. Якщо на корпусі батареї стоїть маркування, що вона не містить ртуті, то її можна підзаряджати. За відсутності такого маркування від експериментів краще утриматися.
Корисна порада
Якщо батарейка вийшла з ладу внаслідок висихання електроліту, можна зробити прокол у верхній її частині і ввести туди розчин кухонної солі. Це відновлює електроліт. Але метод цей дуже трудомісткий. Якщо батарейка перестала працювати у великій мороз, це зовсім не означає, що вона розрядилася. Вона знову може почати працювати, якщо потрапить в тепло.