Як замінити помпу.

Основною причиною, через яку автовласник змушений звернути свою увагу на справність помпи, є зниження рівня охолоджуючої рідини в системі охолодження двигуна, що іноді супроводжується появою стороннього шуму в районі розташування водяного насоса при працюючому двигуні.
Вам знадобиться
  • Викрутка,
  • гайковий ключ на 10 мм,
  • гайковий ключ на 13 мм,
  • помпа.
Інструкція
1
Колінвал двигуна встановлюється по мітках, розташованим на шківі коленвала і передній кришці, у верхній мертвій точці (ВМТ), на такті стиснення першого циліндра. Демонтується захисний пластиковий кожух ременя ГРМ, знімається ремінь приводу розподільного вала, знімається шестерня приводу распредвала, звільняється кріплення задньої кришки, яка також демонтується.
2
Після виконання перерахованих вище дій, мотор відхиляється в сторону, і помпа знімається з двигуна.
3
Установка нового водяного насоса проводиться в зворотній послідовності.
Зверніть увагу
Після того, як ремінь приводу распредвала двигуна знято, ні в якому разі не можна провертати колінчастий вал. Недотримання даної умови призведе до руйнування клапанів і виходу двигуна з ладу.
Як правило, заміна зливного насоса потрібно пральній машині один раз в 3-4 роки. Слід знати, що цей вид ремонту вимагає професійної підготовки і має виконуватися фахівцями сервісних центрів. Eсли ви впевнені в своїх силах, можна спробувати замінити помпу самостійно.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - шуруповерт;
  • - плоскогубці
Інструкція
1
Вимкніть агрегат від мережі. Посуньте машину і встановіть таким чином, щоб доступ до неї виявився відкритим.
2
Відкрутіть болти, що фіксують верхню панель пральної машини. Посуньте панель до задньої стінки і, трохи піднявши, від'єднайте від корпуса.
3
Вийміть дозатор миючих засобів з гнізда. Викриття кріпильні болти, розташовані в бункері.
4
Акуратно від'єднайте засувки, розташовані у верхній частині панелі управління пральної машини. Демонтуйте панель.
5
Відкрийте дверцята машинки і знайдіть хомут, що фіксує манжету на передній стінці. Дістаньте хомут. Для цього необхідно підчепити пружину, розташовану на ньому, за допомогою плоскої викрутки. Від'єднайте край манжети від стінки пральної машини.
6
Відкрийте декоративну панель, за якою знаходиться фільтр насоса. Отвинтите болт кріплення нижньої - цокольній - панелі. Обережно нахиліть панель вліво. Почувши клацання, від'єднайте її від корпусу.
7
Відкрутіть болти кріплення передньої панелі пральної машинки. Візьміться за нижню частину передньої стінки, потягніть її на себе, посуньте вгору і від'єднайте від корпуса.
8
Вимкніть дроти. Від'єднайте патрубок бака і зливний шланг від «равлики», послабивши хомути. Отвинтите кріпильний болт, що фіксує насосну камеру на корпусі машини. Запам'ятайте або позначте положення насоса. Вийміть помпу в зборі з «равликом». Ретельно очистіть посадочне місце.
9
Вставте нову помпу в установче отвір. Переконайтеся в тому, що насос щільно увійшов в посадочне гніздо.
10
Проведіть збірку пральної машини в зворотному порядку. Слід врахувати, що хомути кріплення зливного шланга і патрубка необхідно встановлювати строго на ті ж місця, не зміщуючи іх.Проверьте пральну машинку на герметичність.
Зверніть увагу
Методика заміни помпи в пральній машині може розрізнятися в залежності від конструкції і марки агрегату.