Як побудувати снігову фігуру.

Зима - час холодне і суворе. Гойдалки з пісочницею під снігом, санки набридли, і діти вперто тягнуть вас за руку додому. Нудно і все тут. Якщо ваше чадо поводиться саме так, значить ви абсолютно забули про один чудовому розвазі, а саме про ліпленні снігових фігур. Це приємне заняття принесе задоволення і вам, і дитині. Трохи фантазії, і кілька пар запасних рукавиць перетворять дитячу площадку в чарівну країну. Таке проведення часу змусить вас зануритися у власне дитинство і згадати, як це здорово - ліпити зі снігу.
Вам знадобиться
  • - декілька пар рукавиць, гумові рукавички;
  • - лопатка дерев'яна або ложка;
  • - гілки, каміння, маслини;
  • - відро з водою, фарби, губка.
Інструкція
1
Для початку «розімніться» і зліпіть колобка. Зробіть невеликий рівний грудку зі снігу, потім опустіть його на снігову площадку і починайте потихеньку скачувати, коло за колом збираючи сніг. Щоб ком був рівномірним, перевертайте його з боку на бік, інакше ви ризикуєте зліпити бочку.
2
Снігова куля має вийти висотою не більше півметра. Додайте два невеликих снігових грудки, щоб у колобка з'явилися ноги. Тепер займіться шліфуванням фігури. Руками в рукавичках починайте обтирати ком, надаючи йому гладкість і прибираючи надлишки. Намагайтеся не натискати і не натискати, щоб не утворювалися вм'ятини і ущільнення.
3
Зробіть колобку очі і рот. Обережно виконайте два поглиблення в кулі в тому місці, де повинні розташовуватися очі, вийміть зайвий сніг. Для зіниць згодяться однакові за розміром камені, шишки або маслини, принесені з дому. Рот вийде з тонкого закругленого прута. Розташуйте його на потрібному місці і закріпіть по краях, додавши трохи снігу. Ці місця відшліфуйте рукавицею.
4
Принесіть з дому відро теплої води з доданою до нього жовтою гуашшю. Надіньте на руку гумову рукавичку, візьміть губку і гарненько змочіть в приготованому розчині. Потім починайте обережно протирати губкою снігову фігуру , поступово фарбуючи її в жовтий колір. Колобок готовий.
5
Щоб зробити тюленя, вам необхідно скачати кілька сніжних грудок: три середнього розміру і чотири - маленького. Викладіть їх на снігу, немов гусеницю, в наступному порядку: спочатку середній ком, потім маленький, знову два середніх, потім три маленьких. Проміжки між кулями заліпите снігом. Сядьте навпочіпки і надайте фігурі потрібні обриси. Перший ком середнього розміру - голова, ком поменше - шия, два наступних - це тіло, решта - перехід з тіла в хвіст. До хвоста фігура звужується, тому при вирівнюванні від останнього снігового кулі у вас залишиться пріплюснутая форма, походящие на стрілку. Відшліфуйте руками фігуру тюленя, щоб вона стала гладкою.
6
Мордочка тварини повинна бути трохи витягнутої, тому надставте шматочки снігу на перший ком і зрівняв місце перепаду. Для носа і очей використовуйте круглі камені, для вусів - тонкі прути чагарника.
7
Тепер вам знадобиться відро з водою синього кольору. Додайте блакитний або фіолетовою гуаші або змішайте декілька фарб відразу. За аналогією з вищеописаним способом надайте тюленю «окрас». Проводите губкою, зафарбовуючи дрібні ділянки. У самому кінці роботи можна обдати фігуру з відра, але робити це потрібно з обережністю, щоб не зіпсувати поверхню. Тюлень застигне і стане гладеньким.
8
Снігова корова - фігура поскладніше, але і цікавіше. Скачайте сім однакових за розміром грудок. Поставте три щільно один до одного, на них встановіть ще по одному, утворилися отвори відразу заліплює снігом. Ваше завдання - скріпити кулі, щоб вони не роз'єдналися. Останній сніжна куля - це голова, встановіть її з будь-якого боку поверх уже з'єднаних двох грудок. Закріпіть.
9
Надайте фігурі обриси, почніть з тіла. Додайте снігу для спини і відшліфуйте, боки нехай будуть цільними і гладкими. Хвіст виконайте з скручений снігу в формі качалки: прикрепляйте і підганяйте за розміром, гілочкою відрізаючи зайве.
10
Виконайте мордочку тваринного, роблячи виїмку снігу під прямим кутом, потім рукавичкою сгладьте кути, надавши м'які обриси. Виліпите маленькі вуха і прикріпіть до голови, також з грудок зробіть очі - нехай вони стануть об'ємними. Якщо ви задумали зробити бика, вам не обійтися без двох рогів. Використовуйте криву товсту гілку: розламайте надвоє і обліпили кожну снігом.
11
Поєднавши всі деталі і вирівнявши поверхню сніжної фігури, додайте їй кольору. Тут потрібно кілька відер з водою і ціла палітра фарб. Роги і очі - пофарбуйте в чорний колір, також губкою нанесіть великі гарні плями на тіло тварині. Можна додати ще жовтих і рожевих плям, щоб підняти оточуючим настрій своєї виробом. Ділянка снігу біля фігури полийте водою, в яку додана зелена гуаш, немов корова прогулюється на лузі.