Як вибирати побутовий кондиціонер. Як вибрати кондиціонер для квартири.

При покупці будь-якої техніки необхідно бути обізнаним у пропонованих моделях, а також їх характеристиках. Правильно вибраний кондиціонер дозволить створити в приміщенні комфортну обстановку, а також зможе позбавити вас від необхідності його частого ремонту.
Інструкція
1
Все кондиціонер и прийнято умовно розділяти. Існують побутові, напівпромислові, а також промислові кондиціонер и. Побутовий кондиціонер володіє потужністю до 8 кВт. Його можна застосовувати для приміщення, площа якого не більше 100 квадратних метрів. Для кондиціонування можна встановити віконні, мобільні кондиціонер и або ж спліт-системи. Їх найчастіше застосовують в квартирах і в окремих кімнатах офісних приміщень.
2
Напівпромисловий кондиціонер може добре охолоджувати приміщення площею до 350 квадратних метрів. Зустрічаються різні модифікації спліт-систем, а також касетні, канальні і колонні кондиціонер и. Вони мають таку потужність, яка дозволяє виконувати охолодження магазинів, багатокімнатних квартир та інших просторих приміщень.
3
До промислових кондиціонер ам прийнято відносити агрегати, які можуть охолоджувати приміщення площею понад 350 квадратних метрів. Застосовуються вони для кондиціонування виробничого приміщення, супермаркету і іншої будівлі.
4
Для квартири добре підходить віконний кондиціонер . Його необхідно монтувати у віконний отвір. Дані моделі добре охолоджують і нагрівають повітря в приміщенні. Потужність таких пристроїв 7 кВт. Відрізняються вони тим, що можуть бути використані як витяжки. Останнім часом в їх комплектацію входить пульт дистанційного керування.
5
На жаль, є у цих кондиціонер ов і недоліки. Для початку потрібно сказати про те, що установка такого кондиціонер а зменшить рівень освітленості в приміщенні. До того ж, його неможливо монтувати в склопакети. Також мінусом можна назвати галасливу роботу. Простір навпроти агрегату повинне бути відкрито, наприклад, штори будуть заважати його нормальній роботі. Але при всіх недоліках дані агрегати користуються попитом через найнижчої ціни.
При виборі мобільного кондиціонера потрібно звернути увагу на його потужність, наявність або відсутність функції обігріву та вентиляції приміщення. Деякі гідно оцінять здатність очищати повітря і забирати з нього зайву вологу.
Мобільний кондиціонер - пристрій для охолодження повітря, у якого всі складові частини розташовані в одному корпусі. Такий кондиціонер оснащений коліщатками, що дозволяє легко пересувати його з однієї кімнати в іншу.

Як вибрати

Вибирати кондиціонер потрібно виходячи з площі приміщення, в якому його планується експлуатувати. Рекомендується вибирати модель з запасом - тобто вона повинна справлятися з охолодженням площі трохи більшій, ніж та, в якій його планується використовувати. Але навіть розорившись на покупку самого потужного приладу, не варто боятися, що він буде споживати багато енергії: для кондиціонера з потужністю 2,5 кВт необхідно всього 0,8 кВт електроенергії. Інформацію про клас енергоефективності можна знайти на задній стінці приладу: він позначається буквами від A до G. Чим менше енергії споживає пристрій, тим вище його класс.Еслі є необхідність і в додатковому обігріві приміщення, варто вибирати пристрій, обладнаний електричним обігрівачем повітря. Така функція допоможе підтримати тепло в приміщенні до ранку, коли є ще й піч-буржуйка, а можна використовувати його в якості самостійного джерела в тепла в міжсезоння. Функція осушення повітря нагоді тим, у кого в приміщенні підвищена вологість повітря. Однак тут необхідно звернути увагу на пристрій піддону: тим, хто не хоче його постійно спорожняти, варто зупинитися на моделі з піддоном, розміщеним над теплообмінником. В результаті випаровується волога буде виводитися назовні разом з відхідним потоком повітря.

Додаткові функції

Про можливості пристрою забирати свіже повітря ззовні варто поговорити з продавцем заздалегідь. І вже якщо прийнято рішення про покупку мобільного кондиціонера, здатного охолоджувати, обігрівати і вентилювати приміщення, то функція «Авто» буде як не можна до речі. Вона дозволить кондиціонеру автоматично підтримувати заданий режим роботи, напрям повітряного потоку, швидкість обертання вентилятора та інше. Функція «Нічний режим» забезпечує економію електроенергії: вентилятор працює з мінімальною швидкістю, тихо і плавно, підвищуючи або знижуючи температуру на 2-3 градуси відповідно до обраного режімом.Еслі є бажання щоб пристрій очищало повітря, варто придбати мобільний кондиціонер з відповідною функцією. Якщо вибір припав на мобільний кондиціонер з інверторним керуванням, варто пам'ятати, що такий пристрій дуже чутливо до нестабільності питомого напруги, тому варто передбачити до нього високонадійний стабілізатор напруги. Що стосується габаритів, то тут все залежить від простору, який власник житла планує для нього відвести.