Як грати на піаніно.

Піаніно - музичний інструмент, в якому натискання клавіш призводить через складний механізм до удару молоточками по струнах. Струни звучать. Відповідно, грати на піаніно можна на клавішах і безпосередньо на струнах. Також ви можете використовувати короб і станину піаніно в якості своєрідного ударного інструменту.
Інструкція
1
Грають на піаніно (втім, як і на роялі, клавесині, органі, Челесте та інших інструментах з фортепіанної клавіатурою) двома руками. Можна виконувати те, що зазвичай грається двома руками, тільки однієї. Частіше лівої. Але це вже вища майстерність.
2
Основний метод гри на піаніно - пальцями по клавішах. Вимагає це певною спеціальної технічної підготовки: постановки кисті і пальців, знання деяких технічних прийомів виконання (гра в позиції, підкладання і переступання пальців і т.д.). Можливості виконання обмежені швидкістю натискання на клавіші і кількістю пальців. Втім, розповідають, що коли Моцарту не вистачало пальців, він потрібну клавішу натискав носом. В американській музиці середини 1960-х була методу грати долонями і кулаками, але це дуже сильний засіб, і без художньої необхідності його краще не використовувати.
3
Особливий прийом (він хороший, до речі, і при грі на струнах) - гліссандо: витягнуті пяльци притискаються один до одного, і тильною стороною пальців швидко в ковзанні натискаються клавіші. Цей прийом часто використовують в джазі.
4
Гра по струнах - друга серед найбільш використовуваних технік. Відкиньте верхню кришку піаніно, отщелкніте з боків запори передньої кришки і акуратно зніміть її. Перед вами - механізм і струни. Грати по струнах потрібно, по можливості не торкаючись до механізму, а пощипуючи струни, б'ючи по них пальцями або паличками, ковзаючи по струнах. Тут можливі цікаві акустичні ефекти, наприклад, удар по струні (при натиснутій правій педалі) через газету дасть звук, близький до звучання клавесина.
5
Ще цікавий виконавський прийом - дряпання вздовж струни нігтем. Для цього потрібна басова струна (вона з опліткою). Нігтем необхідно вести (без натиску) вздовж струни і поперек обплетення.
6
До речі кажучи, в сучасній музиці існує методу «приготованого» фортепіано - коли дуже (!) Акуратно між струнами вставляють гвинти або шурупи, а потім грають по клавішах. Дуже, треба сказати, цікавий звук.
7
Гру по струнах і гру по клавішах можна чергувати. А можна ще перемежати гру по струнами і клавішах з постукуванням по станини і корпусу піаніно. З натиснутою правою педаллю можна досягти вельми нестандартних і, що цінне саме по собі, поки не відтворюваних електронікою звучань.
Зверніть увагу
Відео - "Як грати на піаніно". Піаніно - струнно-клавішний інструмент, різновид фортепіано. В піаніно струни і механічна частина розташовані вертикально, тому піаніно займає набагато менше місця, ніж рояль. При грі на піаніно задіяні всі десять пальців рук для натискання на клавіші, а також обидві ноги (частіше - права) для натискання на педалі.
Корисна порада
Навчання дітей грати на піаніно, є одним із способів їх розвитку, адже піаніно не тільки розвиває музичний слух, а й сприяє розумовому і психологічному розвитку дитини. Крім того, це найкращий варіант для знайомства зі світом музики, так як піаніно воістину універсальний інструмент. Можна пограти на піаніно в режимі онлайн, адже є спеціальні ігри піаніно, які дозволяти грати на віртуальному піаніно, неначе на справжньому!