Як позбутися від пітниці у новонародженого. Марлеві підгузники для новонароджених.

Пітник характеризується дрібними висипаннями і почервоніння на шкірі новонародженого в результаті перегріву тіла. Відомо, що терморегуляція відбувається за допомогою потових залоз, які виводять піт на поверхню шкіри, охолоджуючи тіло. Але шкіра грудничка недосконала і потові залози недостатньо розвинені, тому піт скупчується в протоках і викликає роздратування шкіри, що приводить до запалень. При виникненні пітниці кожна мама повинна вміти вжити екстрених заходів, щоб не посилити запальний процес.
Інструкція
1
Охолодіть малюка, розповивши його, і винесіть в не настільки спекотне приміщення. Провітрюйте дитячу кімнату регулярно, підтримуючи в ній середню температуру 20-25оС.
2
Викупайте дитини у ванночці з яким або з відварів: квіток ромашки, трави череди або кори дуба. Відвар готується з 2 столових ложки сухих квіток ромашки (трави череди або кори дуба): їх залити двома склянками окропу, потримати на водяній бані 3 хвилини і дати настоятися півгодини. Якщо немає можливості викупати дитину, обітріть місця з пітніцьою ватяним тампоном, змоченим у відварі трав або в содовому розчині: 1 чайна ложка соди на склянку води.
3
Висушіть добре шкіру дитини, особливо запалені місця. Промокніть їх м'якою сухою серветкою.
4
Обробіть почервоніння дитячою присипкою. Не користуйтеся присипкою з ароматизаторами, щоб не викликати у малюка алергічну реакцію. Або скористайтеся спеціальними засобами (наприклад, кремами «Дісітін», «Бепантен»), які допомагають боротися з пітніцьою у малюків.
5
Після купання влаштовуйте грудничку повітряні ванни, нехай він полежить голяка, без памперсів і пелюшок протягом 5-10 хвилин, а якщо дуже жарко, то можна і 20 хвилин.
6
Міняйте одноразові дитячі підгузники щогодини, якщо пітниця в пахових складочках або на сідницях. Чергуйте одноразові памперси і марлеві підгузники. Памперси повинні бути строго за розміром новонародженого , ні більше і ні менше.
7
Підмивайте дитини після кожної зміни памперса теплою проточною водою. Користуйтеся спеціальними дитячими серветками лише в крайніх випадках, коли немає можливості використовувати для підмивання воду.
8
Міняйте сорочечки малюкові не менше 3-х разів на день, якщо пітниця на шийці або в пахвових ямках.
9
Використовуйте тільки натуральне білизна, періть його спеціальними гіпоалергенними засобами для дитячих речей. Перед використанням пропрасовуйте їх праскою.
10
Звертайтеся до лікаря, якщо на висипу з'явилися гнійники, в цьому випадку ванночками і присипками не обійтися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6ZHadRhHBvs
Корисна порада
Пітник сама по собі не є важким захворюванням, її легко можна попередити, використовуючи правила профілактики та гігієни.