Як написати професійне резюме.

Від резюме залежить отримання нової посади. З перших рядків у роботодавця повинно виникнути бажання взяти вас на роботу. Тому воно повинно включати найважливішу інформацію про вас і ваших здібностях.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер
Інструкція
1
Напишіть ПІБ по центру лістаФамілію, ім'я, по батькові можна надрукувати шрифтом більше, ніж решта тексту.
2
Вкажіть особисті данниеЕтот блок можна написати з правого боку аркуша. Сюди входить дата народження, адреса проживання, телефон, e-mail.
3
Опишіть мету резюме Мета включає назву посади в тій компанії, куди ви направляєте своє професійне резюме . У цілі пишіть одну посаду. Якщо ви претендуєте на кілька посад у певній компанії, краще скласти резюме для кожної з них.
4
Складіть пункт «Освіта» Навпаки слова «Освіта» напишіть вища/середня професійна. Далі пишіть в хронологічному порядку зворотній послідовності рік вступу-рік закінчення навчального закладу, його назва, інститут/факультет, назва спеціальності.
5
Перелічіть професійні курси в розділі «Додаткова освіта» Вказуйте ті, які можуть знадобитися в роботі тієї посади, яку ви хочете отримати. Пишуться вони також в хронологічному порядку в зворотній послідовності.
6
Зробіть пункт «Досвід роботи» Почніть з останнього місця роботи, інформуючи про посаду, назву організації та основних функціях. Якщо у вас багатий досвід роботи, якого вистачить на заповнення 2-х сторінок, то включите в професійне резюме тільки самі значущі місця роботи або останні 4.
7
Вкажіть додаткові відомості, які стануть в нагоді в тій організації, куди потрібно скласти резюме Можна перерахувати володіння комп'ютерними програмами, оргтехнікою, іноземними мовами з рівнем знання, наявність водійських прав та власного автомобіля. Згадайте про отримані нагороди, участь в проектах, які допоможуть отримати зазначену посаду.
8
Напишіть ваші професійні качестваЕтот пункт необов'язковий. При чому не треба писати прості прикметники типу «комунікабельний», «відповідальний» і т.д. Краще дати розгорнутий опис того, що ви вмієте. Наприклад, уміння працювати в команді, швидко вирішувати конфліктні ситуації, керувати людьми, своєчасно виконувати план роботи і т.п.
9
Вкажіть дату створення резюме
Зверніть увагу
Не пишіть слово "Резюме" в заголовку і не завантажуйте його зайвою інформацією, яка не відноситься до одержуваної посади.
Корисна порада
Резюме складайте в надрукованому вигляді, шрифтом Times New Roman з 12 або 14 розміром.