Як зробити теплотехнічний розрахунок.

Теплотехнічний розрахунок необхідний для визначення товщини стіни будівлі і товщини утеплювача для комфортного існування людей. Виконується він у відповідності зі СНиП 23-02-2003 "Тепловий захист будівлі".
Інструкція
1
Визначте тип будівлі і виберіть відповідні матеріали. Це може бути житловий будинок, громадська будівля, опалювальне періодично або сезонно. Завдяки цьому, ви зможете заощадити будівельні матеріали і запобігти приміщення від зволоження, намокання і появи цвілі.
2
Визначте вид захисної конструкції, тип по однорідності, місце розташування щодо зовнішнього середовища. Наведіть схему огорожі конструкції із зазначенням всіх конструктивних елементів і матеріалів з їх характеристиками.
3
Виберіть район будівництва та його кліматичні умови. Виходячи з цього, ви визначитеся з тривалістю опалювального періоду, середньою температурою зовнішнього повітря, зоною вологістю будівництва.
4
Визначте характеристики будівельних матеріалів і конструкцій. Це щільність, питома теплоємність, коефіцієнт паропроникності, питому теплоємність, коефіцієнт теплозасвоєння, термічне опір повітряних прошарків.
5
Виберіть конструктивне рішення огороджувальних конструкцій. Вони повинні мати необхідну міцність, жорсткістю, стійкістю, довговічністю. У багатошарових конструкціях будівель з теплою боку розташовуйте верстви більшою теплопровідності і з великим опором паропроницанию, ніж зовнішні шари.
6
Пам'ятайте, що розрахунок ний температурний перепад між температурою внутрішнього повітря і температурою внутрішньої захисної конструкції не повинен перевищувати нормованих величин.
7
Визначте градусосуткі опалювального періоду. Отримане значення округлите до цілих. Визначте товщину утеплювача.
8
В результаті ви отримаєте, що конденсація водяної пари на внутрішній поверхні огороджувальної конструкції неможлива, а значить конструктивне рішення відповідає вимогам СНиП 23-02-2003 "Тепловий захист будівлі".