Як побудувати сауну на дачі.

Сауна може принести величезну користь організму. Тому часто люди хочуть мати її у себе в квартирі, на дачі або в заміському будинку. Звичайно ж, ви можете зробити замовлення на будівництво сауни у професіоналів, але це буде коштувати вельми дорого. Також ви можете побудувати її самостійно, заощадивши при цьому гроші.
Інструкція
1
Для початку зробіть проект майбутньої парної або ж ескіз, по них набагато зручніше будувати. До того ж, ви можете виключити безліч помилок при роботі. Зробіть виміри стін і полотка. Перенесіть їх на креслення. На ньому ви можете побачити планування парної. Зручно це тим, що можна підібрати гарне розташування сидінь і нагрівача.
2
Після того, як ви повністю визначилися з дизайном сауни, переходьте до вибору матеріалів для будівництва. Рекомендується використовувати для цього липу, кедр або абаші. Після цього приступите безпосередньо до виготовлення каркасу парної. Вибудувати його можна із брусів перетином 40х40 або 50х50. Заздалегідь обробіть їх спеціальними рідинами. Бруси не будуть у майбутньому тріскатися від вологи. По стінах і стелі бруси прибийте на відстані 500 міліметрів один від одного. Між брусами обов'язково прокладете теплоізоляційний матеріал. Потім можете приступати до обшивки вагонкою стін і стелі. Оздоблювальний матеріал необхідно прибивати до брусків потайними цвяхами. Каркас і настил лежаків ви можете виконати згідно конструкції сауни. Пол рекомендується викладати з керамічних плиток.
3
В будь сауні обов'язково повинен бути присутнім нагрівач. В якості нагрівача використовуйте електричну або дров'яну піч. Вибір моделі залежить від загального об'єму приміщення і наявності теплоізоляції на стінах і стелі. У кожної печі певна потужність. Ви можете монтувати її на стіну або встановити на підлогу. Після цього можете переходити до монтажу освітлення для парної. Для освітлення сауни можна використовувати звичайні світильники. Найчастіше їх закріплюють до самої вагонки. У завершенні вам залишається тільки декорувати парну аксесуарами, такими як термометр, пісочний годинник, гігрометр і т.д.
Відвідування парної робить благотворний вплив на організм: знімає втому, є профілактичним засобом від різних захворювань і т.п. Все це в рівній мірі відноситься як до російської лазні, так і до сауні. Остання стала користуватися великою популярністю через свою універсальність: її можна обладнати в будинку або побудувати окремо від житлового приміщення. При наявності дачі ви з легкістю можете реалізувати будь-який проект сауни.
Вам знадобиться
  • - будівельні матеріали;
  • - інструменти;
  • - кріплення.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, де буде розташовуватися сауна, від цього буде залежати її площа. Якщо дачну ділянку невеликого розміру, облаштувати парну можна безпосередньо в будинку. В іншому випадку побудуйте сауну окремо від нього.
2
Подумайте над проектом. Намалюйте планування у вигляді ескізу або креслення із зазначенням розмірів. Це допоможе уникнути помилок під час будівництва. Крім того, за допомогою плану ви зможете оптимально підібрати місце для установки печі і лавок.
3
Вирішивши зробити сауну в дачному будинку, оберіть приміщення. Оптимальним варіантом стане мансарда або підвал (за наявності там хорошої вентиляції). Почніть роботу з прикріплення до стін і стелі теплопароізоляціонних матеріалів, наприклад, мінеральної вати і алюмінієвої фольги. Потім зробіть обрешітку. Причому для виготовлення каркаса на стінах візьміть дерев'яні бруски, а для стелі - широкі дошки, так як вони будуть менше пружинити при обшивці їх вагонкою.
4
Наступний етап - монтаж електропроводки. Над кількістю світильників і їх розташуванням ви можете пофантазувати. А от підключення електроустаткування довірте професіоналам, якщо самі не є електриком, адже неправильно підключена проводка може стати причиною пожежі.
5
Потім переходите до обробки парної вагонкою з листяних або хвойних порід. Всередині кабіни зробіть лаву, лежак і покладіть дерев'яну решітку на підлогу, якщо він є кахляним.
6
Для стоїть окремо сауни спочатку закладіть фундамент (стрічковий або стовпчастий) залежно від типу грунту. Не забудьте зробити гідроізоляцію з декількох шарів руберойду або толю. Тільки потім зведіть стіни з будь-яких матеріалів: цегли, каменю, дерева і встановіть покрівлю. Потім обшийте баню зовні. Простір між обшивкою і стіною заповніть утеплювачем, вітрозахисним і водонепроникним матеріалом. Далі, при внутрішній обробці, дійте по вищеописаному планом.
Зверніть увагу
Для захисту деревини обробіть її бактерицидними засобами.
Корисна порада
Врахуйте, що для окремо стоїть сауни необхідно зробити тамбур, де можна було б не тільки роздягатися, але і зберігати протипожежне обладнання.