Як приготувати ікру горбуші. сало солити в банку.

Іноді в купленій на ринку або магазині непотрошеной горбуші попадається ікра. Смажити її не варто, тому що при нагріванні червона ікра біліє і стає жорсткою. Найкраще засолені її, в цьому немає нічого складного.
Інструкція
1
Головне правило - звільнити ікру від ястика, плівкового мішка, на якому вона тримається в рибі. У промислових умовах, на рибзавод, ікру розділяють, протираючи її через спеціальне крупноячеистой сито. Удома можна робити простіше. Поверніть мішечок з декількох шарів марлі, покладіть туди ікру на плівці і промивайте водою. Обертайте в цей час ікру по всьому мішечку. Таким чином, непотрібні плівки залишаться всередині на марлі, а сама ікра стане розсипчастою, готової до засолюванні. Можна відокремити ікру від плівки, просто виклавши ястиков на обробну дошку і тупою стороною ножа соскребать ікринки. Деякі, щоб позбутися від плівок, енергійно збивають ікру деякий час виделкою у високій посуді. Можна потримати мішечок з ікрою в гарячій воді і обережно поперекативаться його між долонь, зсіла плівка залишиться на марлі. Іноді засолюють ікру прямо з ястиков, це називається ястиковий посол.
2
Після того, як ікра підготовлена, приготуйте тузлук. Так називається сольовий розчин певної насиченості для засолювання ікри або риби. На 1 кг ікри потрібно 4 літри розчину. Налийте в каструлю 4 літри води і розведіть в ній 1 кг солі. Поставте на вогонь і кип'ятіть приблизно 6-8 хвилин. Вся сіль повинна розчинитися, осад буде на дні. Остудіть тузлук до кімнатної температури і акуратно залийте ним ікру , осад не виливайте. Потримайте її в цьому розчині 7-10 хвилин. Якщо плануєте зберігати її довше двох днів - витримаєте довше, 20-25 хвилин. Краще спробуйте ікру , якщо вона здасться недосоленной, залиште її в розчині ще пару хвилин. Потім злийте вміст каструлі в дрібний друшляк або марлю і дайте стекти залишкам тузлука.
3
Можна додати в готову ікру чайну ложку рослинної олії, щоб ікринки не злипалися. Після цього викладіть її в баночку і поставте в холодильник на пару годин. Ікра готова.
Корисна порада
Якщо ви просто засипле свіжу ікру сіллю, то сіль проїсть їх, і половина ікринок лопне.