Як заблокувати "Пуск". Як заблокувати все навіть пуск.

Меню " Пуск " - це один з найголовніших інструментів для початку роботи в сімействі операційних систем Windows. Через це меню можна скористатися як стандартними (системними) програмами, так і встановленими користувачами, за допомогою декількох "кліків" миші можна перейти до всіх основних налаштувань системи і користувальницькою файлів (музика, фільми, ігор і т.д.).
Інструкція
1
Так як меню " Пуск " - це основний інструмент для роботи в системі, розробники системи вклали в нього широкий спектр функцій: пошук файлів, список папок, панель управління, завершення роботи з комп'ютером і т.д. Але дана ситуація не завжди зручна для користувачів, тому що не всі користуються цими стандартними функціями, які заважають знайти швидко те, що необхідно.
2
Для адміністратора системи, що обслуговує безліч комп'ютерів, існує необхідність сильно урізати функціонал меню " Пуск ", а в деяких випадках і повністю заблокувати. Для цих цілей існує два основних рішення: налаштувати " Пуск " за допомогою системного реєстру (це ієрархічна база даних всіх можливих налаштувань системи Windows - апаратного і програмного забезпечення, системи, интерфеса, профілів користувача і т.д. ) або за допомогою сторонніх утиліт (XP Tweaker, Reg Organizer, MagicTweak і т.д.).
3
Налаштування меню " Пуск " за допомогою сторонніх утиліт, наведених вище, дуже проста. Необхідно всього лише встановити і запустити програму, вибрати необхідні зміни і підтвердити їх. Швидше за все доведеться перезавантажити комп'ютер, щоб внесені зміни до реєстру вступили в силу.
4
Перший варіант (настройка реєстру вручну) підходить для найбільш досвідчених користувачів, впевнених у своїх силах. Для внесення змін необхідно перейти в меню " Пуск ", вибрати пункт "Виконати" і ввести команду Regedit, яка приведе прямо до налаштувань системного реєстру, після цього можна буде міняти потрібні параметри (обов'язково потрібно зробити копію реєстру за допомогою пункту меню "Файл" -> "Імпорт", це може вам допомогти відновити систему в разі будь-яких збоїв).
5
Прикладом операцій над реєстром може бути видалення пункту "Виконати" і видалення пункту "Все програми". Для переходу до реєстру необхідно виконати вищеописані дії і перейти в розділ HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplоrer, в цьому розділі створити параметр типу SWORD NoRun і встановити значення 1, тепер пункт "Виконати" виводитися в меню не буде. Для відключення пункту меню "Всі програми" необхідно виконати схожі дії: відкрити розділ HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplоrer, створити параметр типу DWORD NoStartMenuMorePrograms і виставити значення 1.
6
Таким чином можна налаштовувати не тільки меню пуск, але й інші можливості системи. У переважній більшості випадків не потрібно відключати меню " Пуск ", а всього лише урізати його функціонал.