Як виставити момент запалювання. установка запалювання ваз 2121.

Досвідчений автолюбитель в багатьох випадках повинен відчувати, що з двигуном відбувається щось недобре. Водій-новачок на більшість з цих сигналів не звертає увагу, поки не настає остаточна поломка. Правильна установка моменту запалювання дає можливість насолоджуватися їздою за кермом автомобіля. Тому заводи-виробники машин настійно рекомендують проводити його регулювання при кожному ТО. Але, можна це легко зробити і самому.
Вам знадобиться
  • - капронова щітку;
  • - обтиральне ганчір'я;
  • - контрольна лампа 12В;
  • - щуп;
  • - пускова рукоятка.
Інструкція
1
Зніміть клапанну кришку двигуна. Встановіть мітку на шківа коленвала навпроти середньої мітки (5 град.) На передній кришці двигуна і сумістите мітку на шестерні газорозподільного механізму (ГРМ) з міткою на кожусі распредвала. Нормальна робота ДВС забезпечується правильною установкою моменту (випередження) запалювання. Через пізню запалювання двигун втрачає в потужності, оскільки не відбувається повне згоряння палива, крім того, він перегрівається, втрачає прийомистість і споживає набагато більше пального, ніж належить. При ранньому моменті запалювання з'являються детонаційні стуки, можуть прогоріти клапана, поршні.
2
Встановіть поршень першого циліндра у верхню мертву точку (ВМТ). Для цього викрутіть свічку в цьому циліндрі, вставте в цей отвір пластмасову або дерев'яну невелику палицю, повільно провертайте колінвал. В ВМТ вона зупиниться і почне повільно знижуватися. Порядок роботи циліндрів: 1-3-4-2.
3
Візьміть капронову щітку, обтиральне ганчір'я, контрольну лампу 12В, щуп і пускову рукоятку. Найбільш надійний і простий спосіб установки моменту запалювання самостійно - установка за допомогою контрольної лампи.
4
Зніміть кришку переривника-розподільника. Встановіть гайку октан-коректора в положення «0». Підключіть один кінець дроту лампи до клеми "+" (провід живлення, який йде від котушки запалювання до нього), а другий - до «-», масі.
5
Увімкніть запалювання і провертайте повільно пусковий рукояткою коленвал, стежачи за контрольною лампою. В той момент, коли лампа загориться, зауважте, чи збіглася мітка на шківі з міткою на кришці ГРМ. Якщо це не відбулося, змініть кут випередження запалювання гайкою октан-коректора. Один поворот на одну поділку дорівнює одному градусу повороту коленвала двигуна. Регулювальний запас за допомогою октан-коректора становить від -5 ° до + 5 °.
6
Встановіть гайку октан-коректора в положення «0» і трохи відкрутите, для переміщення, гайку пластини, яка зміцнює розподільник запалювання. Це слід застосовувати в тому випадку, коли регулюванням октан коректора не вдалося встановити момент запалювання.
7
Поєднайте одночасно мітку на коленвале з міткою на передній кришці ДВС і мітку на шестерні ГРМ з міткою на кожусі распредвала. Підключіть контрольну лампу як в попередніх пунктах. Повільно повертайте корпус розподільника навколо своєї осі до того, поки лампа не загориться. У цьому положенні закріпіть його. Заведіть двигун. На слух перевірте його роботу, чи немає детонаційних стукотів або перебоїв. Якщо є, октан-коректором доможіться плавної роботи. Остаточно перевірте момент запалювання в русі.