Як обчислити довжину. Як вирахувати довжину сторін знаючи площу.

Довжина характеризує відстань між початковою і кінцевою точками відрізка. Розрізняють довжину прямій, ламаної і замкнутою ліній. Її знаходять експериментальним або аналітичним способом.
Інструкція
1
Термін «довжина» у більшості людей асоціюється з відповідною характеристикою прямій лінії. Однак насправді, цей параметр є у лінії будь-якої форми. Так, наприклад, вона є у окружності.
2
Окружність являє собою замкнутий відрізок, який є твірною кола. Якщо точно слідувати визначенням, то окружністю називається геометричне місце точок площини, рівновіддалених від її центру. Всі окружності мають деякий радіус, що позначається як r, а також діаметр, рівний D = 2r. Довжина цієї лінії дорівнює значенню виразу: C = 2? R =? D, де r - радіус кола, D - діаметр кола.
3
Якщо мова йде про прямої лінії, то мається на увазі або звичайний відрізок, або замкнута фігура, така як трикутник або прямокутник. Для останнього довжина є основною характеристикою. Простий відрізок можна виміряти експериментально, а довжину боку біля фігури найзручніше вирахувати. Найбільш просто здійснити цю операцію щодо прямокутника.
4
Окремим випадком прямокутника є рівносторонній, званий квадратом. В умовах деяких завдань наведено тільки значення площі, а знайти необхідно сторону. Оскільки сторони квадрата рівні, то вона обчислюється за наступною формулою: a =? S.Еслі прямокутник НЕ рівносторонній, то, знаючи його площу і одну зі сторін, знайдіть довжину перпендикулярній боку наступним чином: a = S/b, де S - площа прямокутника, b - ширина прямокутника.
5
Довжина сторони трикутника знаходиться трохи іншим способом. Для визначення цієї величини необхідно знати не тільки довжини інших сторін, але і значення кутів. Якщо дано прямокутний трикутник з кутом 60 ° і стороною с, яка є його гіпотенузою, довжину катета знайдіть за такою формулою: a = c * cos? .Крім Того, якщо в задачі дана площа трикутника і висота, довжину підстави можна знайти за іншою формулою: a = 2? S/ 3.
6
Довжину сторін будь-якої фігури найпростіше знайти, якщо вона рівнобічна. Наприклад, якщо навколо рівностороннього трикутника описана окружність, довжину сторони цього трикутника обчисліть наступним чином: a3 = R? 3.Для довільного правильного n-кутника сторону знайдіть наступним чином: an = 2R * sin (?/2 ) = 2r * tg (?/2), де R - радіус описаного кола, r - радіус вписаного кола.
Щоб обчислити відстань між містами, можна скористатися картою і спеціальним пристосуванням - дальнометріі. Також можна вдатися до сучасних калькуляторам відстаней, вони доступні всім користувачам інтернету.
Інструкція
1
Скористайтеся атласом або картою. Знайдіть на ній міста, відстань між якими вам необхідно визначити. Якщо вам цікаво знати відстань по прямій, просто виміряйте відрізок від одного міста до іншого. Зверніть увагу на масштаб, він вказаний в нижній частині карти. Зазвичай він пишеться у форматі «1: 5 000 000», це означає, 1 см карти відповідає 50 км місцевості. Таким чином, якщо відстань між містами в такому масштабі становить 5 см, значить, між ними приблизно 250 км. Якщо ж вас цікавить протяжність дороги, розбийте трасу на ділянки, виміряйте її відстань і переведіть в кілометри.
2
Використовуйте спеціальний пристрій для вимірювання відстаней на карті. Дальнометр оснащений спеціальним коліщатком, поставте його строго в точку, від якої необхідно розрахувати відстань . Не відриваючи приладу від карти, проведіть лінію (пряму або викривлену) до другого міста. Переведіть сантиметри в кілометри, використовуйте параметри масштабу, зазначені на карті.
3
Скористайтеся сучасним способом розрахунку протяжності шляху між містами. Програма "Калькулятор відстаней" дає найбільш точні результати. Знайти її можна за допомогою пошукової системи або на сайтах вантажоперевізників. В спеціальні поля калькулятора введіть назви двох міст, натисніть кнопку «Розрахувати». Якщо вам необхідно дізнатися відстань між невеликими населеними пунктами, можливо, програма не розпізнає назва цього міста, тому попередньо дізнайтеся районний чи обласний центр.
4
Якщо у вас немає можливості скористатися інтернетом, зверніться до друкованих матеріалів. Наприклад, в офісі напевно знайдеться щоденник, на перших сторінках в розділі корисної інформації ви зможете знайти таблиці відстаней, але включені в них лише великі міста. Щоб з'ясувати відстань між, наприклад, Москвою і Санкт-Петербургом, знайдіть одне з міст в стовпці, а другий у верхньому рядку. Міста перераховані в алфавітному порядку. У точці перетину відповідних шпальти і рядки ви побачите відстань між містами. Воно виражено в кілометрах.