Як вибрати шини. Як підібрати шини.

Минуло кілька років, і вам пора проходити технічний огляд. Прибувши на станцію, ви успішно проходите всі процедури, адже машина ще, можна сказати, нова, але вердикт механіка суворий: огляд не пройдений. В розділі "Колеса і шини" позначка: занадто маленька глибина протектора шин, занадто великий знос. А що ви хотіли? Адже колісні покришки є витратним матеріалом. Вихід один - заміна на нові.
Вам знадобиться
  • - інструкція до автомобіля
  • - калькулятор
  • - лінійка або рулетка з подвійною системою виміру сантиметри-дюйми
Інструкція
1
Для початку звернемо увагу на погодні умови за вікном. Шинної промисловістю випускаються автомобільні покришки для поїздок в теплу пору року (влітку) - літні покришки, і в холодну пору року (взимку) - зимові покришки. Зимові, в свою чергу, діляться на шиповані і нешиповані (всесезонні). Але як вибрати потрібні? Згадайте, де і як ви їздите.
2
Якщо за вікном тепло, гріє сонечко або, як мінімум, в наявності зелена трава, то вам дійсно потрібні літні покришки. Рух на покришках даного типу передбачається при температурі навколишнього повітря від +5 градусів і вище, це обмеження обумовлено складом гумової суміші покришки. Як правило, літні покришки краще розкривають свій потенціал при великих температурах.
3
Згадайте, що ви надягали, коли виходили на вулицю? Якщо пуховик і шапку, вам дійсно потрібні зимові покришки. Встановлювати їх на автомобіль рекомендується при падінні середньодобової температури нижче +5 градусів. Якщо вулиці у вашому місті погано чистять, і взимку ви практично не бачите асфальту, температура часто опускається нижче -15 градусів, не роздумуючи, вибирайте шиповані зимові покришки. За рахунок металевих шипів на цих покришках буде більш безпечно і комфортно пересуватися по засніженому році.
4
Альтернативою спеціалізованим літнім і зимовим покришкам, здавалося б, повинні були стати всесезонні покришки, але це не так, їх тільки так називають. Цей вид покришок найбільш ефективний при русі в вузькому температурному діапазоні, від плюс десяти до мінус п'ятнадцяти градусів. Вони є весняно-осіннім варіантом, але на них цілком комфортно можна пересуватися взимку по очищеним до асфальту вулицями і заміських шосе. Вони непогано проявляють себе на шорсткою поверхні, але в ожеледь вони будуть малоефективні.
5
Окремо варто звернути увагу на малюнок протектора шини, він буває спрямованим, симетричним і асиметричним. Симетричні бувають спрямованими і ненаправленої. Малюнок протектора визначатиме манеру поведінки автомобіля в тих чи інших умовах. Спрямований рисунок протектора характерний для зимових шипованих шин, він забезпечує додаткову прохідність автомобілю, а також кращий відвід сніжної каші з плями контакту колеса і його самоочищення. Симетричні та асиметричні зустрічаються як серед літніх і зимових шин, так і серед всесезонних. Характеристики їх приблизно однакові, вони добре відводять воду з плями контакту, добре тримаються за дорогу. Головною відмінністю асиметричних шин є їх краща стійкість в поворотах на великих швидкостях за рахунок спеціального будови внутрішнього плеча покришки. Так що якщо ви любите швидко (в розумних межах) проходити повороти і не втрачати управління машиною, це те, що вам потрібно.
Зверніть увагу
При виборі шини уважно огляньте її: на ній не повинно бути порізів, проколів, порушень цілісності боковини покришкі.Внімательно огляньте протектор, якщо в ламелях - тонких прорізах на протекторі - видно сліди бруду, дрібні камінчики, можливо, шина вже експлуатувалася, і чому її повернули, неізвестно.Еслі внутрішня частина покришки має білуватий наліт - тальк, це хорошо.Воздержітесь від покупки покришок, вже одягнутих на диски, особливо на дороге лиття: воно просто може не підійти до моделі вашої машини, а перепродати такі диски важко.
Корисна порада
При виборі розміру шини і її вантажопідйомності керуйтеся даними інструкції по експлуатації машіни.Чем новіше модель покришки, тим краще будуть її характеристики і зрозуміліше поведінку машини на дорозі.